Partijas "Liepājas kvadrāts" pārstāvis Romans Miloslavskis nolēmis uzņemties Saeimas deputāta pienākumus, aģentūrai LETA apstiprināja Miloslavskis.

Viņš vakar vēlu vakarā šādu lēmumu pieņēmis, pamatojoties uz Saeimas vēlēšanu likumā noteikto, un to atbalstu, kuru viņam devuši vēlētāji.

"Vēlos atgādināt, ka pēdējās Saeimas vēlēšanās es kandidēju Sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" sarakstā un pēc rezultātiem ieņēmu otro vietu. Neskatoties uz apstākli, ka partijas iekšējo aizkulišu intrigu rezultātā mani izslēdza no "Saskaņas", tas nav atcēlis vēlētāju atbalstu un manu atbildību attiecībā uz viņiem," uzsvēra politiķis.

Pēc viņa domām, "Saskaņas" Saeimas frakcijas vadītāja vietnieka Valērija Agešina (S) paziņojums par to, ka Miloslavskim nav morālu tiesību pārņemt deputāta mandātu, ir politisko intrigu turpinājums un mēģinājums "izrēķināties" ar bijušo partijas kolēģi.

"Kurzemes iedzīvotāji vēlas redzēt no sava deputāta konkrētus rezultātus, kuri pozitīvi ietekmētu reģiona attīstību, līdzekļu piesaistīšanu un iedzīvotāju labklājību. Esmu pārliecināts, ka man priekš tā visa ir pietiekami daudz pieredzes un arī enerģijas," sacīja Miloslavskis.

Savukārt attiecībā uz iespējamo sadarbību ar frakciju "Saskaņa" esot pāragri runāt un patlaban nekādas konkrētas pārrunas nav notikušas.

LETA jau rakstīja, ka Agešins tika ievēlēts Liepājas domē, tāpēc viņam Saeimas darbs būs jāatstāj. Viņa vietu varēs ieņemt cilvēks, kurš parlamenta vēlēšanās Kurzemes apgabalā "Saskaņas" sarakstā palika pirmais "aiz strīpas". Tas ir Miloslavskis, kurš kandidēja šajās pašvaldību vēlēšanās no partijas "Liepāja kvadrātā", bet domē neiekļuva. Miloslavskis pērn tika izslēgts no "Saskaņas", saņemot partijas vadības pārmetumus par "pārmērīgu sadarbību" ar Liepājas mēru Uldi Sesku (Liepājas partija).

Agešins iepriekš pauda, ka Miloslavskim nav "morālu tiesību" uzņemties šos pienākumus, jo viņš "totāli izgāzies" pašvaldību vēlēšanās, tātad viņam neesot vēlētāju mandāta. Partija gan nevar ietekmēt konkrēta cilvēka iespējas uzņemties Saeimas deputāta pienākumus. Agešins gan uzskata, ka gadījumā, ja Miloslavskis strādās Saeimā, viņš nevarēs darboties "Saskaņas" frakcijā.