Joprojām liepājnieki šogad visvairāk ziedojuši Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), kam seko Liepājas partija, bet tālu atpaliek ziedotāji citām partijām.

Par to liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informācija.

Nevienu eiro savai partijai šogad nav ziedojuši liepājnieki – Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un partijas "Saskaņa" biedri. Arī Latvijas Reģionu apvienībai šogad nav ziedojis neviens liepājnieks.

Partijai "Liepāja kvadrātā" katrs pa 70 eiro šogad ziedojuši Vadims Jakubovs un nupat Saeimas "Saskaņas" frakcijā uzņemtais un no "Liepājas kvadrātā" aizgājušais Romāns Miloslavskis, bet savai partijai "No sirds Latvijai" piecus eiro ziedojis Jānis Neimanis.

Pēdējā mēneša laikā pienesumu savai partijai devis Vilnis Vitkovskis, ziedojot Liepājas partijai 1000 eiro. Pirms tam Liepājas partija saņēmusi vēl tikai divus ziedojumus – 500 eiro no Saeimas deputātes Aijas Barčas un 1000 eiro no Liepājas Reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļas virsārsta Ivara Krastiņa. Tātad šogad kopā Liepājas partija no saviem biedriem saņēmusi 2,5 tūkstošus lielu ziedojumu.

Jau vēstīts, ka Liepājas partijas biedri šogad visdāsnāk ziedojuši Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), nevis paši savai partijai. ZZS tūkstoti ziedojis Liepājas domes vicemērs Gunārs Ansiņš, ar divu dienu starpību divreiz pa tūkstotim – Reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs un pilsētas deputāts Edvīns Striks, 500 eiro – Saeimas deputāts Valdis Skujiņš, 5000 eiro Liepājas mērs Uldis Sesks, bet uzņēmējs un Latvijas šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš – pat 15 000 eiro.

Kopā liepājnieki Zaļajiem zemniekiem šogad saziedojuši 23 500 eiro.