Šodien beidzas termiņš, kad Liepājas Universitātē izvirzītajiem rektora kandidātiem bija jāsniedz atbilde par kandidēšanu, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Piekrišanu būt par Liepājas Universitātes rektora kandidātu ir devis filoloģijas zinātņu doktors, Kurzemes Humanitārā institūta direktors, profesors Edgars Lāms: "Uzskatu, ka ikvienai sevi cienošai Latvijas augstskolai, jo īpaši universitātei, jāspēj no sava vidus izvirzīt savas iestādes vadītāju. Daļa Liepājas Universitātes kolēģu, izvirzot mani par rektora amata kandidātu, tādējādi ir pauduši atbalstu un izteikuši uzticēšanos. Es gribētu mēģināt šo uzticēšanos attaisnot. Ticu Liepājas Universitātes nākotnei."

Otra izvirzītā kandidatūra – pedagoģijas zinātņu doktore, profesore Diāna Laiveniece no kandidēšanas iespējas ir atteikusies: "Esmu tikko ievēlēta par profesori, un man vispirms ir saistības pret šo amatu. Tuvākā gada laikā esmu iesaistīta vismaz desmit projektos, un līdzās tiem nevaru uzņemties rektora pienākumus. Taču es augstu novērtēju kolēģu uzticēšanos, izvirzot mani šim amatam."

Satversmes sapulce, kurā notiks rektora vēlēšanas, būs 8.jūnijā pulksten 14. 29. maijā rektora amata kandidātu Rīgā uzklausīs Liepājas Universitātes Padomnieku konvents, bet iespēja tikties, uzklausīt un uzdot sev interesējošus jautājumu Liepājas Universitātes rektora amata kandidātam profesoram Edgaram Lāmam ir visām universitātes struktūrvienībām.