Ceturtdien, 16.decembrī, koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē notika Liepājas Universitātes zinātniskā konference "Augstākās izglītības ekosistēma un pārvaldība Kurzemes reģiona attīstības kontekstā", informē LiepU galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Tās pirmajā daļā "Augstākās izglītības ekosistēma Kurzemes reģionā" Liepājas Universitātes rektore Dace Markus norādīja un Liepājas Universitātes stiprajām pusēm, salīdzināja augstākās izglītības sistēmas Baltijas valstīs, kas ir ļoti atšķirīgas. Rektore uzsvēra, ka Liepājas Universitāte ir gatava pārmaiņām, bet, izvirzot objektīvi neiespējamo, attīstība tiek bremzēta, nevis sekmēta. Svarīga ir politiskā griba, juridiskais pamatojums un atbilstošs finansējums. Tam pievienojās gan Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis, gan Dienvidkurzemes novada priekšsēdētājs Aivars Priedols.

Paneļdiskusijā, kurā piedalījās zinātnes prorektore Ieva Ozola, studiju prorektore Māra Zeltiņa, attīstības direktors Uldis Zupa, Ventspils augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš un Studentu padomes priekšsēdētāja Anna Margreta Vērdiņa, tās dalībnieki runāja par universitātes statusa nozīmi Liepājai, par īpašajām universitātes vērtībām un sadarbības nozīmi, par jaunveidojamo universitāšu padomju lomu. Konferences atraktīvā moderatora Anša Bogustova vadībā sarunas dalībnieki meklēja un atrada Liepājas Universitātes stiprās puses, runāja, kā noķert studentu, diskutēja par Liepājas Universitātes lomas redzējumu Latvijā ar saknēm Kurzemē un dalību Eiropas universitāšu aliansē.

Konferences otrajā daļā "Akadēmiskais godīgums – augstākās izglītības pārvaldības instruments" Latvijas Universitātes emeritētā profesore Skaidrīte Lasmane skaidroja ētikas un akadēmiskā godīguma jēdzienus teorijā un praksē, uzsverot – neētiskumam nav noilguma. Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes lektore Linda Zulmane runāja par akadēmiskā godīguma pārnesi uz vispārējās izglītības iestādēm, mēģinot atšifrēt, kā ar plaģiātu grēko skolēni un kā skolotāji, kā notiek darbu pasūtīšana un pirkšana un ko ar to darīt, kā ar plaģiātu cīnīties skolā un augstskolā.

Pasākumā noslēgumā klātesošie tika iepazīstināti ar  studentu radio "SWH Spin" darbību, par kuru stāstīja LiepU absolvente, studentu radio dīdžejs Signe Blumberga, akcentējot personīgos un cilvēciskos ieguvumus, iesaistoties šajā projektā.