Latvijas Rakstnieku savienības biedri pārvēlējuši priekšsēdētāju, valdi, revīzijas komisiju un pārstāvju sapulci, kā arī uzņēmuši savās rindās jaunus biedrus. Kongress notika sestdien, 13.maijā, Rīgas Latviešu biedrībā. Kuplā pulkā tajā piedalījās arī Liepājas nodaļas pārstāvji, informē Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna.
    
Sestdien, 13.maijā, jau no agra rīta uz Rīgas Latviešu biedrības namu plūda ar literatūru saistīti ļaudis no visiem Latvijas novadiem, lai tiktos kārtējā Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) biedru kongresā, kas notiek reizi četros gados. Šoreiz dienaskārtībā bija LRS priekšsēdētāja un revīzijas komisijas atskaites par četros gados biedrībā paveikto, jauno biedru sveikšana, debates un priekšsēdētāja, valdes, revīzijas komisijas, pārstāvju sapulces kandidātu izvirzīšana un vēlēšanas. Liepājas nodaļu kongresā pārstāvēja tās vadītāja Linda Zulmane, literatūrzinātnieks Edgars Lāms un literātes Jana Egle, Gunita Lagzdiņa un arī Amanda Aizpuriete, kura kopš pērnā rudens dzīvo Liepājā.

Par biedrības priekšsēdētāju aizklātā balsojumā atkārtoti tika ievēlēts rakstnieks Arno Jundze. No liepājniekiem valdē tika ievēlēta L. Zulmane, savukārt pārstāvju sapulcē bez L. Zulmanes tika ievēlēta arī J. Egle.

Īsumā par paveikto atskaitījās arī L. Zulmane, palepojoties ar to, ka šā gada sākumā LRS Liepājas nodaļas paspārnē strādājošā Piejūras pilsētu literārā akadēmija (PPLA) saņēma Liepājas kultūras balvu, un par to, ka 2027. gadā Liepāja kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu. L. Zulmane aicināja visus klātesošos domāt plašāk, proti, ka šis gods tiks izrādīts ne vien Liepājai, bet visai Latvijai, līdz ar to projekta pasākumos ir iespēja piedalīties ikvienam literātam no jebkura Latvijas novada.

Pēc kongresa liepājnieki steidza atpakaļ uz Liepāju, lai paspētu piedalīties Muzejnakts pasākumos. PPLA dalībnieki šogad aicināja uz dzejas lasījumiem un darbnīcu “Dzejas rati” Liepājas muzeja ratnīcā, savukārt muzeja Lielajā zālē notika sarunu vakars “Daudzpusīgais radošums”, ko organizē Liepājas literāti un mākslinieki, aicinot iedzīvotājus izmantot iespēju tikties ar radošo jomu pārstāvjiem, lai apmainītos ar viedokļiem un pieredzi par dažādām radošuma izpausmēm.