Sestdien, 9.martā apvienības „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK, Liepājas grupas biedri Rīgā piedalījās partijas kongress, un pēc tam arī kopīgajā Nacionālās apvienības kongresā.

Liepājnieki uz kongresiem, kas bija veltīti pārsvarā tuvojošos pašvaldību vēlēšanu tematikai, ieradās prāvā pulkā.

TB/LNNK kongresā, partijas priekšsēdētājs Roberts Zīle atskatījās uz paveikto pēdējā gada laikā. Kongresa delegātus un viesus uzrunāja arī Rīgas mēra amata kandidāte Baiba Broka, bet Saeimas deputāts Dzintars Rasnačs kodolīgi analizēja tendences priekšvēlēšanu politiskajā ainā.

Liepājas pārstāvis Gunārs Silakaktiņš partijas valdi brīdināja par signāliem, kas liecina ka atsevišķi cilvēki pašvaldību vēlēšanas cenšas izmantot, lai risinātu personiskas finansiāla rakstura problēmas. Tāpat Silakaktiņš uzsvēra, ka darbs pašvaldībā prasa plašas praktiskas zināšanas un specifisku vietējo apstākļu pārzināšanu, un nav pieņemami, ka uzrodas cilvēki bez ciešām saitēm ar konkrēto pašvaldību, bez pieredzes, piemēram, nevalstisko organizāciju darbā vai vietējā uzņēmējdarbībā, bet ar milzīgām ambīcijām uz vietām vēlēšanu sarakstu augšgalos. Šāda situācija novērojama daudzās Latvijas pašvaldībās. Klausītāju uzmanību piesaistīja arī trāpīgie epiteti, ņemti no politisko klasiķu darbiem, tādi kā „revolucionārā sirdsapziņa” vai „bērnišķīgā kreisuma slimība”, ar kuriem Silakaktiņš raksturoja dažas netīkamas parādības mūslaiku Latvijas politikā.

Pēc samērā īsā TB/LNNK kongresa, delegāti devās uz krietni vien ilgāko un pompozāko Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK kongresu.

Klātesošajiem liepājniekiem gan radās iespaids, ka kongresā šoreiz izpalika analītiskas debates, toties nesamērīgi daudz bija patosa pilnu apsveikuma runu. Turklāt, šķitis, ka pārmērīgi daudz tikusi akcentēta Rīga, un galvaspilsētas mēra amata kandidātes Baibas Brokas kampaņa, bet maz vērības veltīts pārējiem Latvijas novadiem, VL-TB/LNNK taktikai un, protams, sarakstos izkļaujamo kandidātu personiskajai kvalitātei.