Jaunā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) vietu parlamentā gatava ieņemt liepājniece Dace Bluķe, portālam irliepaja.lv apliecināja kandidāte.

Bluķe ir gatava strādāt un risināt problēmas kultūras un izglītības jautājumos. Tāpat viņa vēlas veicināt Latvijas iedzīvotāju pilsonisko līdzdalību, nevalstisko organizāciju sektoru, kā arī valsts reģionu attīstību.

Šobrīd Dace Bluķe ir Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja. Vēlēšanās viņa startēja partijas "Attīstībai/ Par!" (AP) Kurzemes sarakstā.

Deputātam, kurš apstiprināts ministra amatā, ir iespēja uz ministra pilnvaru laiku nolikt deputāta mandātu. To izdarot, viņa vietā iespēja strādāt Saeimā tiek dota pirmajam konkrētajā vēlēšanu apgabalā "aiz svītras" palikušajam. Šim cilvēkam atsakoties, iespēja tiek dota nākamajam, un tā šis process turpinās, kamēr kāds piekrīt ieņemt deputāta amatu, skaidro LETA.

No 13 jaunās valdības ministriem desmit ir ievēlēti Saeimā. Septiņi aģentūrai LETA apliecinājuši, ka neplāno savienot abus amatus.

Deputāta mandātu noliks tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), izglītības un zinātnes ministre Ilgu Šuplinska (JKP), satiksmes ministrs, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvis Tālis Linkaits, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ("KPV LV"), labklājības ministre Ramonas Petravičas (KPV LV), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), ekonomikas ministrs Jānis Reirs (JV), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka deputāta pilnvaras izbeidzas ar brīdi, kad viņš paziņojis par mandāta nolikšanu un viņa vietā pilnvaras apstiprinātas citam deputātam.

Ministriem, kas vēlas nolikt deputāta mandātu, jāvēršas ar iesniegumu Saeimas Prezidijā. Tiklīdz tas izdarīts Prezidijs uzaicina šī deputāta vietā iestāties Saeimas sastāvā nākamo kandidātu un paziņo par to Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai.

Savukārt komisija pārbauda vēlēšanu materiālus un par pārbaudes rezultātiem ziņo Saeimai, kas pēc tam lemj par minētā kandidāta deputāta pilnvaru apstiprināšanu.

Šobrīd Saeimā Liepāju pārstāv Valērijs Agešins no "Saskaņas" un Uldis Budriķis no Jaunās konservatīvās partijas.