Sākušies renovācijas darbi Flotes ielā7, Liepājas Nakts patversmes ēkas pirmajā stāvā, kur līdz decembra beigām plānots ierīkot zemākā līmeņa nakts patversmi.

Kā informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, Liepājā pašlaik darbojas nakts patversme, kur var apmesties aptuveni 140 bezpajumtnieki, taču  pajumte tiek sniegta personām, kuras nav alkohola reibumā. Savukārt Pašvaldības policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās cilvēks var uzturēties tikai līdz 12 stundām. Tāpēc tika nolemts izveidot zemākā līmeņa patversmi bezpajumtniekiem, kuri  ir vieglā alkohola reibumā vai joprojām nav pilnībā atskurbuši.

Kā uzskata Domes Sociālā dienesta direktore Iveta Bartkeviča, zemāka līmeņa patversme būs labs risinājums Liepājai: "Ja cilvēks nav tik nepiedienīgā izskatā, ka nevarētu atrasties uz ielas, viņš ir bez dzīvesvietas un patversmē netiek ielaists, tad varēs  atrast pagaidu patvērumu turpat patversmes pirmajā stāvā. Šādas patversmes jau darbojas  Rīgā un Klaipēdā."

Patversmē būs četras telpas ar pavisam vienkāršiem apstākļiem – bez gultām, bez ēdināšanas, bet ar apsildāmām grīdām, vannas istabu un tualeti. Zemākā līmeņa patversmē varēs izvietot ap 20 cilvēkiem.

Patversmes vienkāršoto renovāciju veic SIA "MK Būvniecība", kopējās būvniecības izmaksas – 39 669 eiro (kopā ar PVN).