Tiešsaistē 23.novembrī no pulksten 11 līdz 13 notiks Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) rīkots pasākums, ar kuru noslēgs izmēģinājumprojektu "Mājoklis vispirms", aģentūru LETA informēja SIF pārstāve Ilze Sarkanābola.


Pērn septembrī pēc SIF iniciatīvas sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienību trīs Latvijas pašvaldībās – Rīgā, Liepājā un Valmierā – sāka meklēt jaunus risinājumus, izmantojot "Mājoklis vispirms" pieeju. Tā pamatā ir mājokļa un atbalsta pakalpojumu sniegšana bezpajumtniekiem jeb cilvēkiem bez pastāvīgas dzīvesvietas, lai personām attīstītu dzīves prasmes veiksmīgai iekļaušanai sabiedrībā.


Atbalsta pasākumu mērķis ir palīdzēt mērķa grupas personām izkļūt no bezpajumtniecībai raksturīgo problēmu loka, veicinot personu spēju saglabāt dzīvesvietu un sociālo prasmju apgūšanu. "Mājoklis vispirms" pieeja par primāro atbalstu izkļūšanai no bezpajumtniecības stāvokļa nosaka personīga mājokļa nodrošināšanu, kas tiek kombinēts ar klienta vadītiem dažāda tipa atbalsta pakalpojumiem, skaidro SIF pārstāve.


Mājokļu nodrošināšanas kapacitāte 45 dzīvokļos ļāva uzņemt 49 dalībniekus, kas vairumā gadījumu uzsāka dzīvot mājoklī 2022.gada oktobra sākumā un turpina saņemt pakalpojumu līdz 2023.gada novembrim. Izmēģinājumprojekta laikā tā dalībniekiem tika sniegts atbalsts dažādās jomās: darba meklējumos, mājokļa iekārtošanā, pārtikas sagādē, pašaprūpes prasmju attīstīšanā, veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā.


Izmēģinājumprojekta laikā tika izstrādāts apraksts "Mājoklis vispirms" pakalpojumam Latvijā, kā arī sagatavotas rekomendācijas bezpajumtniecības novēršanas politikas pilnveidošanai.


Pasākums tiešsaistē būs skatāms ŠEIT (SIF sociālā medija Facebook lapā).