Liepājas domes Finanšu komitejas sēdē deputāti atbalstījuši priekšlikumu papildināt Liepājas Reģionālās slimnīcas pamatkapitālu ar gandrīz 650 tūkstošiem latu.

"Soli pa solim virzāmies uz to, ka Liepājas Reģionālajai slimnīcai ir jākļūst par Kurzemes mēroga vadošo veselības aprūpes centru, kurā iedzīvotājiem būtu iespējas saņemt kvalitatīvu medicīnisko palīdzību, savukārt mediķiem būtu radīti mūsdienīgi darba apstākļi. Modernizācijas projekts paredz gan jauna aprīkojuma iegādi, gan nodaļu sakārtošanu, aptverot reanimācijas, dzemdību, bērnu, traumatoloģijas, uroloģijas, diagnostikas, uzņemšanas, terapijas un ķirurģijas nodaļas,” norāda Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Liepājas Reģionālā slimnīca šobrīd realizē vērienīgu Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošanai. Kopējās projekta izmaksas ir 9,3 miljoni latu, no kuriem ERAF līdzfinansējums ir 7,8 miljoni, valsts līdzfinansējums 0,5 miljoni, savukārt pašvaldība līdzfinansē 928 097 latus. No kopējā nepieciešamā pašvaldības līdzfinansējuma 649 668 latu paredzēts ņemt kā ilgtermiņa aizņēmumu Valsts kasē, ko ieguldīs slimnīcas pamatkapitālā, savukārt atlikusī summa būs slimnīcas pašas finansējums.

Lēmums par līdzekļu ieguldīšanu Liepājas Reģionālās slimnīcas pamatkapitālā vēl jāapstiprina Liepājas domes sēdē, kā arī jāizskata Finanšu ministrijas Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomei.

Jau vēstīts, ka Liepājas Reģionālā slimnīca šobrīd īsteno projektu "Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA "Liepājas reģionālā slimnīca”, uzlabojot veselības pakalpojuma kvalitāti un paaugstinot izmaksu efektivitāti, 2.kārta”, informē Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.