Otrdien, 14.maijā, piedaloties sadarbības partneriem, tika atklāts Liepājas Universitātes dienesta viesnīcas (Ganību ielā 36/48) "Liepu hostelis" pirmais stāvs.

Studiju gada sākumā Liepājas Universitāte nodeva dienesta viesnīcu Ganību ielā apsaimniekotājam SIA "O.A.G. Projekti", kurš par to rūpēsies turpmākos divdesmit gadus, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Nepilna pusgada laikā ir izremontēts dienesta viesnīcas pirmais stāvs, un jau no 27.aprīļa šeit darbojas hostelis, kuru divu nedēļu laikā jau ir paguvuši izmantot teju 200 viesu.

Šobrīd remontdarbi notiek "Liepu hosteļa" trešajā stāvā, kur atradīsies studentu dienesta viesnīca, un apsaimniekotājs sola nodot stāvu lietošanā līdz studiju gada sākumam septembrī, taču tas neliedz studentiem izmantot arī pirmajā stāvā pieejamās telpas. Dienesta viesnīcas cenu studentiem joprojām nosaka ar Liepājas Universitātes Senāta lēmumu.

Atklāšanas pasākumā iepazīties ar telpām tika aicināti to uzņēmumu un iestāžu pārstāvji, kuri potenciāli var izmantot hosteli, uzņemot savus viesus – jo vairāk ciemiņu varēs uzņemt "Liepu hostelis", jo ātrāk tiks pabeigti visas ēkas labiekārtošanas darbi.

Liepājas Universitātes zinātnes prorektore Ieva Ozola atzina, ka šī ir laba vieta studentiem un jauniešiem, bet Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis uzsvēra: "Esam ieinteresēti, lai Liepājā būtu pieprasīta augstākā izglītība. Prieks, ka sperts solis uz priekšu, lai studentiem apstākļi būtu labāki." Savukārt SIA "O.A.G. Projekti" īpašnieks un projekta vadītājs Oskars Gertners, izrādot viesiem paveikto, neslēpa, ka laiks bijis emocionāli saspringts, un daudz darba vēl priekšā.