Šonedēļ Liepu Hostelī, kurš atrodas bijušajās Liepājas Universitātes kopmītņu telpās Ganību ielā, tika atzīmēts nozīmīgs notikums - viesnīca sagaidīja un sveica 1000. apmeklētāju, kopš studentu dienesta viesnīca atdzimst jaunā veidolā kā hostelis.

Trīs gadu laikā, kopš ēku nomā pārņēma SIA "O.A.G. projekti", tā pamazām pārtop par mūsdienīgu viesu mītni un var piedāvāt naktsmājas gan studentiem, gan citiem klientiem.

Hosteļa 1000. apmeklētājs ir ventspilnieks Aleksandrs, kurš Liepājā uzturas regulāri darba nolūkos. Viņu sveica hosteļa administratore Ineta Pāvila, dāvinot ziedus un dāvanu karti jaunam hosteļa apmeklējumam diviem nakšņotājiem Komfort numuriņā.

Kā atzina Aleksandrs, Liepu Hosteli viņš izvēlas tāpēc, ka patīk gan hosteļa atrašanās vieta tuvu pilsētas centram un viņa darba vietai, gan renovētās telpas un draudzīgais personāls. Sākumā uzrunājuši skaisti un vilinoši skati reklāmas plakātā, bet klātienē pārliecinājies, ka tā tas ir arī ikdienā. "Lai gan esmu liels pedants, šeit vienmēr viss ir tīrs, sakopts, jūtos droši un ērti", saka Aleksandrs. Viņš arī atzīst, ka Liepu Hosteļa veidols pēdējo gadu laikā būtiski mainījies - renovētajās telpās ir jauka, mājīga atmosfēra, kas atbilst labākajām mūsdienu hosteļa prasībām.

Piecstāvu ēkai trīs gadu laikā renovēti jau trīs stāvi, un uzlabojumi turpinās visā ēkā. No 1. augusta hosteļa viesiem tiks nodots atjaunotais 5. stāvs, no kura logiem paveras skaists skats uz Liepājas ezeru. Šobrīd tiek uzlabota un pilnveidota arī viesnīcas drošības sistēma ar novērošanas kamerām katrā stāvā, lai ikviens viesis šeit justos ērti un droši.

Kopš 2018. gada, kad šo ēku nomā pārņēma SIA "O.A.G. projekti", tas pamazām pārtop par mūsdienīgu hosteli, kur patīkamā atmosfērā vienlīdz labi jūtas gan studenti, gan Liepājā strādājošie uzņēmumu darbinieki no dažādiem Latvijas novadiem, gan tūristu un sporta komandas, ikviens Liepājas viesis.

Katru gadu Liepu Hostelī pastāvīgi dzīvo vairāk nekā 100 pilna laika studenti no Liepājas Universitātes, tajā skaitā arī ārzemju studenti, kuriem atvēlēts atsevišķs stāvs. Savukārt citā stāvā nu jau vairākus gadus iekārtojušies Liepājas mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi un citi jaunieši, kuri izglītojas Liepājā.

Hostelī naktsmājas izvēlas arī strādājošie no citām Latvijas pilsētām, kuri uz laiku strādā dažādos objektos Liepājā un vēlas dzīvot labos apstākļos par pieņemamu samaksu. Ar uzņēmumiem tiek slēgti arī līgumi uz izdevīgiem nosacījumiem darbinieku ilgtermiņa izmitināšanai.

Lai gan Hosteļa pakalpojumus lielākoties izmanto studenti un uzņēmumu darbinieki, šeit laipni gaidīts ikviens ciemiņš. Tā ir laba iespēja par pieņemamu cenu mācību gada laikā pastāvīgi dzīvot arī skolēniem no apkārtējiem novadiem, kuri izvēlējušies izglītību turpināt kādā no Liepājas vidusskolām. Hostelis šobrīd var uzņemt 120 viesus, bet pēc renovācijas noslēguma varēs uzņemt vairāk nekā 200 nakšņotājus.

Šī pilsētas naktsmītne saņēmusi arī zīmi "Gājējam draudzīgs", kas apliecina, ka tiek respektētas kājāmgājēju vajadzības, bet sadarbībā ar velo veikalu un darbnīcu "Libau Bike" šogad tiek piedāvāts nomā pilsētai draudzīgākais transports – velosipēdi, ar kuriem doties tuvākos un tālākos izbraucienos pa Liepājas plašo veloceliņu tīklu uz skaistākajām pilsētas vietām. Nomai pieejami ērti pilsētas tipa velosipēdi, arī ērti velo sēdeklīši ģimenēm ar bērniem un dažādu izmēru velobraucēju ķiveres.

"Liepu hostelis" komanda ir apņēmības pilni, idejām bagāti un gatavi turpināt iesākto, ņemot vērā katra klienta atsauksmes un ieteikumus.