Otrdien, 8.jūlijā, Kuršu ielā 11/13, vietā, kur pirms kara atradās Liepājas ebreju sinagoga, svinīgi tika atklāta piemiņas zīme šai ebrejiem svarīgās celtnes atcerei.

Piemiņas zīme turpmāk atradīsies līdzās namam Kuršu ielā 11/13, netālu no Liepājas domes, jo tieši tur atradās sinagoga.

Zīmes atklāšanā piedalījās Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš un Izraēlas ārkārtas un pilnvarotā vēstniece Latvijā Hagitai Ben-Jākova (Hagit Ben-Yaakov), kā arī vispasaules Liepājas ebreju saieta dalībnieki.

Piemiņas zīmes autors ir mākslinieks Raimonds Gabaliņš, kurš arī veidojis metu holokausta upuru memoriālam Šķēdē.

Trešdien, 9.jūlijā, pulksten 12 paredzēta "Taisnīgo starp tautām" alejas atklāšana memoriālā Liepājas ebrejiem – holokausta upuriem, Lībiešu ielā 37/53.

Jau vēstīts, ka no 7. līdz 9.jūlijam Liepājā atklātais sabiedriskais fonds "Liepājas ebreju mantojums" organizē vispasaules Liepājas ebreju saietu.

Tā pasākumi veltīti Liepājas ebreju draudzes 215 gadu dibināšanas un 25 gadu atjaunošanas atcerei. Tāpat saiets veltīts atklātā sabiedriskā fonda "Liepājas ebreju mantojums" 10.gadadienai.

Uz saietu ieradušies vairāk kā pussimts Liepājas ebreji un viņu pēcnācēji no Izraēlas, ASV, Kanādas, Francijas, Austrālijas, Latvijas, Vācijas, Lielbritānijas, Somijas, Krievijas un Dienvidāfrikas, lai iepazītu pilsētu un uzturētu saikni ar dzimto vietu, kā arī, lai saglabātu ebreju kultūrvēsturisko mantojumu, informē fonda valdes locekle Ilana Ivanova.