Sestdien, 3. februārī, Liepājas valstspilsētas ziemeļu daļā, savukārt 4. februārī Dienvidkurzemes novada Vērgales pagastā, Šķēdes militārajā poligonā, norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai, informēja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Pričina.

Zemessardze ir Latvijas teritoriālās aizsardzības galvenais balsts. Zemessargi visos gadalaikos un neatkarīgi no laikapstākļiem trenējas veikt dažādus taktiskos uzdevumus, lai kopā citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām nepieciešamības gadījumā spētu aizsargāt noteiktās atbildības teritorijas.

Mācības notiks ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Dienests Zemessardzē sniedz iespēju zemessargiem regulāri paplašināt redzesloku, iegūt dažādas militārās specialitātes, stiprināt stresa noturību un uzlabot fizisko sagatavotību, tādēļ  mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta.


Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties tīmekļvietnē.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada un Liepājas valstspilsētas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni  63403611 vai rakstīt uz e-pastu 44bn@mil.lv , vai personīgi ierasties vienībā – Liepājā, Atmodas bulvārī 9.

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Liepājas valstspilsētas ziemeļu daļā – Karostā un Tosmarē, iespējama karavīru, zemessargu un militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.