Aptuveni 150 cilvēku šodien pulksten 10 pulcējās Liepājas Krievu kopienas organizētajā ziedu un vainagu nolikšanas pasākumā pie Liepājas aizstāvju pieminekļa Jaunajā ostmalā.

Klātesošos uzrunāja Liepājas Krievu kopienas priekšsēdētājs, bijušais Saeimas deputāts Valērijs Kravcovs, Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Liepājā Vjačeslavs Nikolajevs, Liepājas domes deputāte Elita Kosaka, Romāns Miloslavskis un citi, raksta LETA.

Partijas "Par dzimto valodu!" pārstāvis Jevgeņijs Osipovs klātesošajiem paziņoja, ka šodien pie savas mājas izkārs bijušās Padomju Savienības karogu, un apņēmīgi piebilda, ka neviens no šādas rīcības viņu nespēs atturēt. Jau ziņots, ka pērn martā Osipovs pie nama Vaiņodes ielā, kur dzīvo viņa ģimene, piestiprināja numurzīmi ar diviem ielas nosaukumiem – latviešu valodā un krievu valodā jeb ar kirilicas burtiem.

Pasākuma laikā skanēja padomju laika dziesmas un organizatori dalīja Georga lentītes, kā arī lentītes Krievijas karoga krāsās.

Aptuveni pusstundu ilgā pasākuma noslēgumā Kravcovs aicināja apmeklēt vakarā Liepājā Kūrmājas prospekta galā paredzētās svinības ar koncertu un uguņošanu.

Pasākuma norisi uzraudzīja vairāk nekā desmit Liepājas Pašvaldības un Valsts policijas pārstāvju.

No pulksten 18 līdz 24 svinīgu pasākumu Liepājas Krievu kopiena tradicionāli rīkos Kūrmājas prospekta galā pie pieminekļa bojā gājušiem jūrniekiem un zvejniekiem.

Otrais pasaules karš 1945.gadā oficiāli beidzās 8.maijā, bet bijušajā Padomju Savienībā par kara beigu dienu tiek uzskatīts 9.maijs.