X Starptautiskā Liepājas ērģeļmūzikas festivāla daudzveidīgais piedāvājums ieinteresējis arī jauno Krievijas Federācijas ģenerālkonsulu Liepājā Vjačeslavu Nikolajevu.

Kā portālu informēja festivāla producents Gundars Venens, ģenerālkonsuls apmeklējis atklāšanas koncertu un izteicis vēlmi noklausīsies arī festivāla noslēgumu 1. oktobrī, kā arī pasniedza ziedojumu festivālam 1000 ASV dolāru vērtībā.

Lai labāk izzinātu mūzikas un mākslas tradīcijas Liepājā, Vjačeslavs Nikolajevs ticies ar Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieci Silvu Goldi un ērģeļmūzikas festivāla producentu Gundaru Venenu.

Sarunā Nikolajevs atzinis, ka jau no pirmajām darba dienām Liepājā šovasar viņam patīkamu pārsteigumu sagādājis pilsētas kultūras dzīves līmenis, bet sevišķi iepriecinājis Liepājas Simfoniskā orķestra augstais mākslinieciskais sniegums sezonas atklāšanas koncertā.

Kā jau rakstījām, dažas dienas pirms festivāla, pagaidām vēl nenoskaidrotas personas nodarīja postījumus vēsturisko ērģeļu mehānikai. Bojājumus novērst gan izdevās, bet tas prasīja neplānotu līdzekļu piesaisti no Kultūras pārvaldes budžeta.