Pētertirgus skārnī jau pāris mēnešus redzams stends, kas latviešu un krievu valodā aicina ziedot vai arī, ja nepieciešams, paņemt no tā produktus – kādi nu kuro reizi pieejami.

Reizēm tie ir makaroni vai putraimi, bet gadās, ka uz galda atstāta tikai... banāna miza.

Pie stenda neviens atbildīgais nav manīts, taču portāls irliepaja.lv vēlējās noskaidrot, kas slēpjas aiz stenda īpašnieka "HelpLiepāja" un vai labdarība ir vienīgais šīs organizācijas mērķis.

Tirgū dzirdētais, ka stends pieder partijai "Saskaņa" (arī tā vizuālais risinājums, kurā ir daudz sarkanās krāsas, uz to norādot) neapstiprinājās – Liepājas domes opozīcijas līderis un šīs partijas pārstāvis Valērijs Agešins pastāstīja, ka "Saskaņai" ar to nav nekādas saistības. Agešinam pašam – tikai netieši. Proti, divas liepājnieces, abas vārdā Tatjana, griezušās pie viņa, lai pakonsultētos, kā šādu labdarības stendu varētu juridiski pareizi noorganizēt pilsētas lielveikalos. Agešins arī neliedzis padomu. Taču pēc tam dzirdējis, ka divu Tatjanu ideja "nozagta", un to izdarījis agrāk labi zināmais dažādu vairāk vai mazāk radikālu politisku strāvojumu aktīvists un partiju dibinātājs Jevgēņijs Osipovs.

Irliepaja.lv ar sociālo tīklu starpniecību izdevās sazināties ar abām Tatjanām, viena no kurām Agešina sacīto apstiprināja – proti, dalījusies ar ieceri savā facebook.com profilā, un pēc neilga laika Pētertirgū uzradies "HelpLiepāja" stends jeb "Labestības plaukts", kā to dēvē paši tā organizētāji.

Irliepaja.lv Osipovus meklēt nemaz nevajadzēja – Jeļena Osipova, kas stādījās priekšā kā brīvprātīgās labdarības biedrības "HelpLiepāja" valdes locekle, pati pieteicās. Jā, stends Pētertirgū esot pērn novembrī dibinātās biedrības iniciatīva. "Help" nodarbojoties tikai un vienīgi ar labdarību, un biedrībai neesot nekādas saistības ar partijām vai politiku.

Ar to vairs nenodarbojoties arī Jeļenas dzīvesbiedrs Jevgēņijs Osipovs, kurš tagad aizņemts ar "entuziastu grupas projektu" – infoliepaja.lv un darbojas arī "HelpLiepāja".

Osipova pieminēja arī citas aktivitātes, kad "Help" palīdzējusi liepājniekiem – vienā gadījumā savākt līdzekļus bērna ārstēšanai, citā – atgādāt uz dzimteni mirušu tuvinieku.

Osipova noliedza, ka ideja par labdarības stendu ir "zagta". Pirmkārt, tā neesot jauna ideja – šādi stendi esot gan Lietuvā, gan Krievijā un citur. Otrkārt, idejas taču "lido gaisā" un var reizē ienākt prātā vairākiem cilvēkiem. Treškārt – ir cilvēki, kuri tikai sapņo par to, ka kaut ko vajadzētu izdarīt, un ir tādi, kuri, nevis sapņo, bet izdara.

Pēc Osipovas sacītā, "HelpLiepāja" plāno paplašināt savu labdarības stendu tīklu, un ierīkot tādus arī lielveikalos, taču daudz laika aizņemot dažādas saskaņošanas, tāpēc pateikt, kad tas būs, vēl nevar.

Papildināts. Pētertirgus menedžere Monta Skuja, pēc tam, kad raksts jau bija publicēts, portālam apliecināja: "Stends skārņos pieder biedrībai "HelpLiepāja", šis ir labdarības stends un par to netiek maksāts  Pētertirgum. Stenda īpašniece – Jeļena Osipova".