Politisko partiju reģistrā 8.martā izdarīts ieraksts par amatpersonu maiņu partijas "Saskaņa" valdē.


No ieraksta redzams, ka no partijas valdes atbrīvots gan tās bijušais priekšsēdētājs, gan valdes locekļi. Kopumā no amata atbrīvotas 15 amatpersonas: Aleksandrs Bartaševičs, Boriss Cilevičs, Sergejs Dolgopolovs, Andrejs Elksniņš, Mihails Kameņeckis, Andrejs Klementjevs, Andrejs Kozlovs, Jānis Krišāns, Vitālijs Orlovs, Igors Pimenovs, Aleksandrs Sakovskis, Gunta Šagbazjana, Maksims Tolstojs, Jānis Urbanovičs un Ivars Zariņš.


Savukārt valdē (ar tiesībām pārstāvēt partiju kopīgi ar vismaz 15 valdes locekļiem) iecelti: Valērijs Agešins, Arturs Arhipovs, Olga Belova, Sandris Bergmanis, Inga Breikša-Jefimcova, Konstantīns Čekušins, Irina Dolgova, Viktors Jasiņavičs, Andris Ķerpe, Regīna Ločmele, Andrejs Morozovs, Andris Morozovs, Ivans Ribakovs, Aleksandra Semendjajeva, Pāvels Sereda, Viktorija Tarane, Zenta Tretjaka, Nils Ušakovs, Anna Vladova.


Valdes sastāvs samazināts no 22 uz 16 personām.


Izmaiņas "Saskaņas" valdē portālam irliepaja.lv komentēja sešu Saeimu deputāts Valērijs Agešins, kurš 14.Saeimas vēlēšanās Kurzemes vēlēšanu apgabalā startēja ar 1.numuru, taču, "Saskaņai" nepārvarot 5% barjeru, nekļuva par Saeimas deputātu:


"Tiešām, partijas "Saskaņa" valdes sastāvā notikušas būtiskas izmaiņas – tas ir "Saskaņas" 28.janvāra kongresa lēmums. Partijā notiek paaudžu maiņa. Valdes sastāvā tika iepludinātas svaigas asinis, iekļaujot tajā arī gados jaunākus cilvēkus."


28.janvārī notikušajā kongresā ievelēts arī partijas domes priekšsēdētājs Konstantīns Čekušins, kā arī valdes vadība: Regīna Ločmele, Andrejs Morozovs un Nils Ušakovs.


"Saskaņas" Facebook lapā pēckongresa paziņojumā lasāms: "Saeimas vēlēšanas apstiprināja, ka "Saskaņai" ir nepieciešams būtisks restarts. Partijas jaunievēlētie līdzpriekšsēdētāji un valde, kuras sastāvs ir mainījies par 80%, lieliski saprot un atzīst partijas pieļautās kļūdas".


Lai gan kongress, kurā piedalījies ap simts partijas "Saskaņa" biedru (valdes vēlēšanās piedalījušies 87), noticis jau janvāra nogalē, partijas mājaslapa joprojām nav atjaunota, un ieraksts tajā vēsta, ka "pašlaik notiek partijas biedru pārreģistrācijas process. Sekojiet līdzi partijas aktivitātēm Saskaņa SDP Facebook lapā. Partijas mājaslapa tiks atjaunota pēc kārtējā partijas kongresa".