Liepājniece Alisa Jermolajeva savā Facebook profilā ierakstījusi atsauksmi par saņemto pārtikas paku. Tā nav glaimojoša pakas sarūpētājai Liepājas domei.


Publicējam Alisas vēstījumu bez būtiskiem labojumiem:


"Gandrīz visu nakti domāju, rakstīt šo postu vai nē. Bet laikam tomēr gribas pielikt tam visam vienu treknu punktu! Uzreiz brīdinu, ka netaisos atbildēt uz komentāriem.


Vakar bija strīds Pāvela Seredas lapā, pēc kā izrādījās, ka esmu izlepusi, un man ikri vien ir jāpasniedz.

Vakar mūsu ģimene, kā daudzbērnu, saņēma no domes palīdzību. Tā bija pārtikas paka. Bija pateikts, ka pakas vērtība būs 45 eiro. Izrādījās, ka no tās summas atņēma PVN nodokli 7, 81 un 2,19 par piegādi. Produktu iegādei palika 35 eiro.

Esam saņēmuši, paldies Liepājas dome, pakas saturs nav slikts, bet mūsu ģimene vairākus produktus no šiem neēd, un nebūtu tērējusi tiem naudu. Godīgi sakot, pēc manām domām labāk būtu iedevuši karti, lai mēs varētu nopirkt to pārtiku, kas mums vajadzīga. Lai nebūtu lieki jautājumi, uzreiz saku, ka nevajadzīgo pārtiku mēs atdevām citai ģimenei. Bet vispār runa nav par to!


Lietas būtība ir tajā, ka mūs visus tos, kas maksā nodokļus, no kā naudas bija piešķirta šī palīdzība, vienkārši kārtējo reizi apmāna.


Paskatieties uz foto, jūs ticat, ka tur produkti ir 35 eiro vērtībā? Ņemot vērā to, ka vairāki ir diezgan lētie poļu produkti. Es, piemēram, neticu!

Mana kaimiņiene Kristīne Bože-Cine, arī daudzbērnu mamma, izrēķināja produktu vērtību pēc VEIKALU CENĀM, tātad jau ar PVN nodokli. Vairākas cenas viņa noapaļoja. Piemēram, uzrakstīja, ka sīpoli un burkāni maksā 1 eiro, kaut arī pēc būtības tur ir 0, 5 kg sīpolu un 0, 5 kg burkānu.

Cena kopā sanāca 28, 80. Tas ir par 6 eiro mazāk, nekā bija piešķirts. Pērkot vairumā, cenai jābūt vēl zemākai, un tas nozīmē, ka summa, kura kaut kur pazaudējās, ir vēl lielāka.


Jūs tagad varat pateikt, ka esmu sīkumaina! Bet cilvēki! Attopieties! Šīs pakas saņems vairāk nekā 2000 ģimeņu.


Tālāk nav sarežģīta matemātika, 12 000 eiro kaut kur pazuda. 12 000! Un tā summa var būt arī lielāka! Šo naudu varēja iedot kaut pa 5 eiro tiem skolniekiem, kuriem ir bezmaksas pusdienas no 1. līdz 4. klasei.

Es nesaprotu, kāpēc visi ir pieraduši, ka mūs apmāna? Mēs klusējam un sakām paldies par to ka vismaz kaut ko ir iedevuši.


Tagad vienkārši kāds ir labi uzvārījies uz tā visa, un tie, diemžēl, nav mūsu bērni!


Liepājas dome, pret jums nav nekādas pretenzijas, ne jau jūs ''gājāt uz veikalu", bet būtu labi, ja jūs pārbaudītu iepirkumu cenas!

Kaut arī, gan jau ka tajās firmās nestrādā muļķi un visu ir veiksmīgi norakstījuši.


Jāni Vilnīti, paskatieties uz šo foto! Vai tad tiešām šīs pakas vērtība ir 35 eiro? Nokontrolējiet un pārbaudiet visu! Visiem paldies par uzmanību!"


Vēstules autores uzrunātais domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis portālam irliepaja.lv atbildēja, ka Alisas teiktais nav taisnība un tiks atspēkots: "Tā nav. Šobrīd Izglītības pārvalde (IP) gatavo man skaidrojumu."


Tiklīdz būsim saņēmuši IP skaidrojumu, publicēsim to!