Pirms nedēļas, sestdien, aptuveni 100 Krievijas pilsētās no Maskava līdz Habarovskai un Vladivostokai notika protesta akcijas pret opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija aizturēšanu un ievietošanu izolatorā.

"Maskavā protestā piedalījās ap 40 000 cilvēku. Policija brutāli vērsās pret demonstrantiem – protesta akcijā kopumā visā Krievijā bija 3,5 tūkstoši aizturēto. Pirmdien Briselē ES valstu ārlietu ministri apsprieda situāciju Krievijā, un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) aicināja iedibināt ES sankciju režīmu pret cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā. Paredzams, ka ES dalībvalstis par bloka attiecībām ar Krieviju varētu lemt martā". (ir.lv)

Kā zināms, "Saskaņai" ilgu laiku bija draudzīgas attiecības ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārstāvēto partiju (formāli līgums ar "Vienoto Krieviju" kopš 2015. gada ir lauzts). Tāpēc, kad Saeimas deputāts un "Saskaņas" Liepājas nodaļas līderis portālam irliepaja.lv atsūtīja savas pirmsvēlēšanu pārdomas, lūdzām politiķi izteikt viedokli arī par notiekošo Krievijā (pret Navaļnija apcietināšanu protestēja cilvēki arī Latvijā un Liepājā) un Krievijas oficiālo nostāju.


Divas reizes uzrunāts, Agešina kungs atsūtīja īsu atbildi:

"Paldies par Jūsu jautājumu! Šo tēmu es nekomentēšu. Cieņā Valērijs Agešins".


Viedokļa trūkums vai nevēlēšanās paust savu nostāju jautājumā, kas satrauc tik daudzus cilvēkus, portālam irliepaja.lv nav saprotama, mūsuprāt šāda izvairība nepiedien politiķim ar stāžu, kāds ir Agešina kungs.