Ceturtdien, 16.decembrī, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes sēdē tika apstiprināts lēmums uz laiku apturēt deputātes Ludmilas Rjazanovas ("Saskaņa") pilnvaras. Uz deputātes pilnvaru apturēšanas laiku viņas vietā stāsies nākamais kandidāts, kurš ieguvis sadarbspējīgu "Covid–19" sertifikātu. Jaunā deputāta pilnvaras vēl jāapstiprina nākamajā domes sēdē, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Atbilstoši Liepājas Vēlēšanu komisijas sniegtajām ziņām, deputāte Ludmila Rjazanova līdz 2021.gada 15.novembrim nav uzrādījusi Vēlēšanu komisijai sertifikātu vai klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku.

Saskaņā ar likuma “Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam” pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 2021. gada 15. novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai sadarbspējīgu "Covid–19" sertifikātu.

Rjazanova aģentūrai LETA apstiprināja, ka viņai nav derīga "Covid–19" sertifikāta. Viņai esot ģimenes ārsta izziņa par to, ka atbilstoši viņas veselības stāvoklim vakcinācija pret "Covid–19" ir nevēlama.

Šādai ģimenes ārsta izziņai gan nav nozīmes likuma izpratnē. Likumā noteikts, ka atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku var sniegt tikai klīniskās universitātes slimnīcas speciālists vai ārstu konsīlijs.

Rjazanovas ieskatā likuma norma, kas liedz nevakcinētam deputātam strādāt pat attālināti, ir pārlieku ierobežojoša, jo attālinātajā darbā viņa neapdraud savus līdzcilvēkus.

Rjazanova iepriekš pauda neapmierinātību ar vakcinācijas kārtību, proti, viņas ieskatā pirms vakcinācijas būtu jānosaka antivielu daudzums, jāizvērtē cilvēka veselības stāvoklis, kas netiekot darīts. Deputāte uzsvēra, ka sadzīvē viņa ievēro visas epidemioloģiskās drošības prasības - lieto sejas masku, ievēro distanci un higiēnas prasības.