No šodienas "Covid–19" pārslimošanas faktu varēs apliecināt arī ar ātro antigēna testu un uz šī testa rezultāta pamata varēs izdot pārslimošanas sertifikātu, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem "Covid–19" izplatības ierobežošanai, ziņo LETA.

Grozījumu anotācijā paskaidrots, ka šobrīd "Covid–19" diagnozi apstiprina ar RNS testu, bet, ņemot vērā to, ka šī gada 22.februārī Eiropas Komisija ir pieņēmusi grozījumus Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā, paredzot to, ka pārslimošanas sertifikātu var izsniegt arī, pamatojoties uz antigēnu ātro testu rezultātiem, nepieciešams pielāgot pārslimošanas sertifikātu izsniegšanas kārtību Latvijā.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Sintija Gulbe, sertifikātu varēs iegūt tikai tad, ja antigēna tests veikts ārstniecības iestādē vai aptiekā un to veikusi ārstniecības persona, farmaceits vai cita Ministru kabineta noteikumos minēta persona.

Savukārt par antigēna testa veikšanas iespējām iedzīvotāji var noskaidrot Nacionālajā veselības dienestā.

Kā ziņots, Latvijā no 1.marta atcelta ārkārtējā situācija epidemioloģiskās situācijas dēļ, vienlaikus atceļot virkni ierobežojumu.