Ģitārists Edgars Rubenis, pianists Rihards Plešanovs, ģitārists un skaņu mākslinieks Jurijs Santalovs un komponists Ernests Vilsons apvienojuši spēkus ar Berlīnē rezidējošo amerikāņu komponistu Maiklu Vinteru (Michael Winter), lietuviešu skaņu mākslinieci Mariju Rasu Kutabaiti un Hāgā rezidējošo franču komponisti Lūsiju Nezri (Lucie Nezri), lai jau 12. septembrī Liepājā, kultūrvietā "Pegaza pagalms", piedāvātu laikmetīgās un eksperimentālās mūzikas koncertu "Skaņas algoritmika", portālam ziņo kultūras attīstības biedrības "Tapala lapa" pārstāve Kristīne Timermane

Marija Rasa Kutabaite izpildīs savu kompozīciju elektronikai "sea salt", Rihards Plešanovs – Ernesta Vilsona skaņdarbu "and "presently" is not at all unimportant", bet Lūsija Nezri skaņdarbu "for edgars" izpildīs kopā ar Edgaru Rubeni. Maikls Vinters sadarbojoties ar Liepājas Universitātes (LiepU) Jauno mediju mākslas studentiem izpildīs skaņdarbu "partition and gate", savukārt Jurija Santalova projekts "echo minimal" piedāvās pulsējošu minimālismu elektriskajai ģitārai.

"Visi iesaistītie mākslinieki strādā "jaunās mūzikas" laukā, un viņu darbiem ir raksturīga izteikti eksperimentāla un konceptuāla iedaba. Projekta dalībnieki ir ne tikai aktīvi komponisti, bet arī aktīvi citās sfērās – atskaņotājmākslā, izglītībā un pētniecībā. Visus saista draudzība un ieinteresētība vienam otra darbā," skaidro komponists Ernests Vilsons.

Līdztekus koncertam LiepU mākslas pētījumu laboratorijā "MP Lab" Jauno mediju mākslas studentiem notiks Maikla Vintera vadīta radošā darbnīca, kā arī plašākai publikai būs pieejama Marijas Rasas Kutabaites lekcija par viņas radošo darbību.

Koncerts un darbnīcas Liepājā ir daļa no plašākas norišu sērijas "Music & the Wende, now", ko organizē starptautiska mākslinieku grupa, kuras kodolu veido Ernests Vilsons, Lūsijas Nezri un Edgars Rubenis. Sērijas ietvaros notiks arī koncerti Rīgā – 9. septembrī bārā "Aleponija" un 16. septembrī Ģertrūdes ielas teātrī. Plānoti arī Lūsijas Nezri un Maikla Vintera priekšlasījumi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Projekts tiek īstenots ar Liepājas Kultūras pārvaldes, Gētes institūta un "Konrad Boehmer Foundation" atbalstu