Šobrīd komponists Ernests Vilsons kopā ar klarnetistu Artūru Čukuru un scenogrāfi Beati Poikāni aktīvi strādā pie skaņdarba "Balinātavas" interpretācijas, kuras pirmatskaņojums plānots janvārī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Melngaiļa zālē. Liepājas iedzīvotājiem un viesiem šī būs unikāla iespēja nepilnas stundas garumā iepazīties ar mākslinieku daiļradi, akadēmisko laikmetīgo mūziku un atraisīt savu iztēli, informē kultūras attīstības biedrības "Tapala lapa" pārstāve Kristīne Timermane.
Skaņdarba pamatā ir trīs elementu mijiedarbība – instruments (klarnete), tā spēles tehnika un tās mijiedarbība ar telpu, kurā skaņdarbs tiek atskaņots. Telpai un tās akustiskajām īpašībām komponista kompozicionālajā praksē ir svarīga nozīme. Tāpēc šo aspektu paredzēts īpaši izcelt sadarbībā ar B. Poikāni, vizualizējot skaņdarba strukturālos elementus un veidojot tam atbilstošu noskaņu. Koncerta vietas izvēle ir īpaša arī ar to, ka gan E. Vilsons, gan A. Čukurs ir liepājnieki, kas savas profesionālās gaitas uzsākuši Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas skolā. Ciešas saiknes ar Liepāju ir arī māksliniecei B. Poikānei.
LMMDV audzēkņi projekta ietvaros varēs izglītoties par aktuālajām tendencēm mūsdienu mūzikā un mākslā – tiks organizētas divas meistarklases. E. Vilsons un A. Čukurs uzrunās audzēkņus, kas izglītojas mūzikas virzienā – īpaša uzmanību tiks pievērsta tādiem ar laikmetīgu māksliniecisko un muzikālo praksi saistītiem jēdzieniem kā "nejaušība", "interpretācija", "koprade", kā arī "multifonika", ar ko strādāts, veidojot skaņdarba "Balinātavas" partitūru un tās interpretāciju. Savukārt mākslas virziena audzēkņi tiksies ar B. Poikāni, kura stāstīs par savu radošo praksi, kas ietver sadarbību starp dažādu mākslas nozaru pārstāvjiem, telpas lomu un nozīmi mākslas darba pastāvēšanā.
Skaņdarbs "Balinātavas" tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, un pirmatskaņojums Liepājā iespējams, pateicoties Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstam.

Aicina uz "Tautastērps pašu rokām" krekla izšūšanas nodarbību (1)