Pēc tam, kad uz jaunām vai izremontētām telpām pārcēlušās Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiāles, par modernizāciju domā arī pati CZB.

Kā portālu informēja CZB direktore Ilga Erba, šogad plānots ievērojami pārkārtot Centrālās zinātniskās bibliotēkas telpas – otro un trešo stāvu, kā arī ieviest tā saukto RFID (Radio-frequency identification) sistēmu, lai pēc tam, kad abonements būs plašāk pieejams, elektroniski aizsargātu bibliotēkas krājumu – katrā grāmatā tiks iestrādāts elektronisks čips jeb tags, kas neļaus tīši vai netīši iznest to no abonementa, nepiereģistrējoties. Šim nolūkam tiks iegādāti arī divi speciāli drošības vārti, ko uzstādīs otrajā stāvā gan pie abonementa labās puses, gan kreisās puses ieejas.

Erba: „Esam iecerējuši paplašināt pieeju krājumam, kā arī racionālāk to pārkārtot – otrais stāvs pēc pārkārtošanas būs atvēlēts tikai abonementam, savukārt 3.stāvā būs viena apvienota lasītava.”

Daļēji tiks uzlabots aprīkojums – plaukti, kā arī četras darba stacijas, proti, datortehnikas komplekti grāmatu apstrādei un izsniegšanai.