Pēc Ministru kabineta jaunākā lēmuma no 8. februāra durvis atkal vērušas grāmatnīcas. Savukārt bibliotēkas strādā pa vecam, proti, grāmatas gan izsniedz, taču lasītāji paši pie plauktiem vai datoriem iet nedrīkst, portālam irliepaja.lv pastāstīja Liepājas centrālās zinātniskās bibliotēkas vadītāja Ilga Erba.


Grāmatas tiek gan izsniegtas, gan saņemtas, kā arī pēc saņemšanas noteikto laiku turētas karantīnā. Ar to nodarbojas abonementa darbinieki. Lasītavu durvis gan jau ilgu laiku apmeklētājiem ir aizvērtas.


Tomēr darba bibliotēku darbiniekiem ir pat vairāk nekā agrāk, atzina Erba.

"Ja iepriekš lasītājs pats varēja sevi apkalpot, piemēram, pie datora, lai izdrukātu vai nokopētu viņam nepieciešamo tekstu, tad tagad tas jādara bibliotēkas darbiniekiem."

Lasītāju netrūkstot, jo studenti turpina mācīties, un viņiem ir vajadzīgas grāmatas, arī mājās sēdētājiem gribas kaut ko palasīt.


"Ne tikai izsniedzam vai pieņemam grāmatas, arī skenējam, kopējam, sniedzam konsultācijas."


Tie, kuri ir bibliotēkas pastāvīgie klienti, grāmatas internetā var rezervēt paši, vai, ja nepieciešams, iestāties rindā uz kādu grāmatu. Pārējiem jāzvana vai jāraksta e-pastā, pastāstīja Erba.