Pirmdien, 14. martā, Kurzemes rajona tiesas tiesnese Anita Eglija sāka tiesas izmeklēšanu lietā, kurā atbildētājs ir uzņēmējs, SIA "Ekovalis Latvija" valdes priekšsēdētājs Guntis Šalts, portāls irliepaja.lv uzzināja tiesā.


Uzņēmējs Guntis Šalts apsūdzēts pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas – par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu.


Tiesā tika nolasīta apsūdzība, kā arī uzklausīts apsūdzētais, kurš neatzina ne savu vainu, ne zaudējumu radīšanu SIA "LNA", portālam irliepaja.lv pastāstīja cietušās puses – "LNA" – advokāts Didzis Vilemsons.


Tiesa arī uzklausīja piecus lieciniekus, kuri bija ieradušies, tostarp "LNA" projektu vadītāju un uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Arti Rimmu.

Apsūdzētā Šalta aizstāvis tiesai pieteicis lūgumu par divu liecinieku pieaicināšanu, kā arī citus lūgumus, piemēram, par atļauju iepazīties ar dažiem dokumentiem.

Tiesnese Anita Eglija pirmdien krimināllietā pasludināja pārtraukumu līdz 1.jūnijam, kad turpināsies tiesas izmeklēšana un tiesa turpinās uzklausīt lieciniekus.

Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka lietu bija plānots skatīt 23. februārī, taču sēde nenotika, jo ar "Covid-19" bija sasirgusi Šalta aizstāve, savukārt 7. martā tā nenotika, jo "Covid-19" simptomus iepriekšējā vakarā bija sajutis apsūdzētais.


Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra (NNVIDIP) jau iepriekš informēja, ka, saskaņā ar pirmstiesas procesā iegūtajiem pierādījumiem un apsūdzībā norādīto, Šalts laika periodā no 2018. gada jūlija līdz 2019. gada maijam, būdams SIA "Ekovalis Latvija" valdes priekšsēdētājs, būvdarbu dokumentācijā apzināti norādījis būvdarbus, kas netika izpildīti. Rezultātā no būvdarbu pasūtītāja – SIA "LNA" –  tika izkrāpti naudas līdzekļi 12 032,45 eiro apmērā. Izmeklēšanas laikā vienlaikus tika noskaidrots, ka noziedzīgais nodarījums izdarīts juridiskas personas interesēs un labā.


Jau ziņots, ka Šalta vadītais uzņēmums "Ekovalis Latvija" uzvarēja virknē "LNA" izsludināto iepirkumu par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovāciju, taču piecos gadījumos "LNA" līgumus lauza, jo "Ekovalis Latvija" nespēja iekļauties noteiktajos būvdarbu termiņos. Neilgi pēc tam, atsaucoties Šalta iesniegumam, Liepājā un SIA "LNA" ieradās KNAB.