Liepājas prokuratūra Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātā iesniegusi apelācijas sūdzību Artūra Vaiteika dzīvokļu lietā.

Liepājas pilsētas prokuratūras prokurors Uldis Kursinskis aģentūrai BNS pastāstīja, ka prokuratūra pārsūdzējusi Zemgales apgabaltiesas spriedumu, jo nepiekrīt, ka šajā lietā būtu iestājies noilgums.

Jau vēstīts, ka Zemgales apgabaltiesa janvāra sākumā pilnībā noraidīja Liepājas prokuratūras prasību par divu dzīvokļu atņemšanu bijušajam Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes priekšniekam.

2001.gadā Vaiteiks, iespējams, nelikumīgā ceļā no Liepājas pašvaldības ieguva divus plašus dzīvokļus Dzintaru ielā.

Tomēr Liepājas dome nav mēģinājusi savu īpašumu atgūt – tās interesēs tiesā vērsusies Liepājas prokuratūra, prasot atņemt Vaiteikam dzīvokļu īpašumtiesības, iepriekš apstiprināja Liepājas pilsētas prokuratūras virsprokurors Atis Dzērvēns. Prokuratūra uzskata, ka Vaiteika īpašumā dzīvokļi nonākuši, apejot likumā noteikto kārtību.

Sākotnēji īpašums Dzintaru ielā 21 izmantots kā nedzīvojamās telpas – tur saimniekoja nu jau likvidētā pašvaldības namu pārvalde "Vecliepāja", kuru vadīja bijušais Liepājas domes deputāts, tagadējais Grobiņas novada mērs Aivars Priedols. Vēlāk īpašums pārveidots par dzīvojamo platību un izīrēts Vaiteikam, pēc tam ļaujot viņam to privatizēt.

Taču policijas šefs iepriekš pašvaldībā neesot bijis reģistrējies dzīvokļu rindā, bet dome, izīrējot viņam īpašumu, nav ņēmusi vērā, piemēram, to, ka policijas šefa ģimenei jau piederēja īpašums. Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūguma tiesā par īpašuma tiesību atņemšanu vērsās prokuratūra.

KNAB par aizdomīgo dzīvokļa privatizāciju uzzināja, kad tajā ar iesniegumu vērsās Liepājas domes deputāte juriste Elita Kosaka. Viņa 2009.gadā tiesā pārstāvēja dzīvokļu īpašnieku biedrību "Dzintaru nams" strīdā ar Vaiteiku par īpašuma apsaimniekošanas parāda piedziņu.

Pārbaudot, kā minētais īpašums nonāca Vaiteika īpašumā, Kosaka atklāja, ka kopumā aptuveni 300 kvadrātmetru plašo divu dzīvokļu (viens – 158 kvadrātmetru platībā, otrs – 125,1 kvadrātmetra platībā) īres tiesības viņam, visticamāk, piešķirtas nelikumīgi – tas nav noticis rindas kārtībā. Līdz ar to apšaubāma ir arī īpašuma privatizācijas likumība.

Tāpēc juriste vērsusies KNAB, kas iesniegumā minētos faktus pārbaudījis un atzinis, ka dzīvokļi Vaiteika īpašumā nonāca nelikumīgi.

Pret atbildīgām domes amatpersonām kriminālprocess gan nav sākts, jo ir iestājies noilgums, tomēr KNAB rosināja prokuratūru vērties tiesā ar civilprasību par īpašumtiesību atņemšanu, iepriekš pastāstīja Kosaka.  

Prokuratūras prasība pārsūtīta Zemgales apgabaltiesai interešu konflikta dēļ – Vaiteika dzīvesbiedre, kura arī šajā Dzintaru ielas dzīvoklī ir deklarēta, strādā Kurzemes apgabaltiesā Liepājā par tiesnesi.

Pēc Valsts policijā (VP) īstenotajām reformām Vaiteiks kļuva par VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieku. Taču 2010. gada pavasarī viņš šo amatu zaudēja un tika pārcelts darbā uz Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes slepeno nodaļu. Tomēr pēc atvaļinājuma viņš nolēma darbā policijā vairs neatgriezties.

Patlaban Vaiteiks strādā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē un uzrauga drošību Liepājas ostā.