Kā ziņo aģentūra LETA, kdai ģimenei piemērots kopumā 101 latu lielu sodu, jo viņu dēls trenējies klavierspēlē. Mūzikas skolotājs, liepājnieks Andris Eniņš to sauc par absurdu.

Kāda rīdzinieku ģimene šodien Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē pastāstīja, ka dēls mūzikas skolā mācās jau astoņus gadus, un norādīja, ka valsts mūzikas skolas programma iekļauj prasību vingrināties arī mājās.

Pagājušajā mēnesī dēls par klavieru spēlēšanu dienas laikā sodīts jau divas reizes – kaimiņos dzīvojošais pensionārs uzskata, ka daudzdzīvokļu namā klavieru spēlēšana nav pieļaujama vispār, tāpēc vērsies policijā, ziņojot par trokšņošanu.

Pirmajā reizē topošais pianists sodīts 10.jūnijā par faktu, kas fiksēts 12.martā. Skolēnam piemērots sods viena lata apmērā. Otrreiz jaunais mūziķis saņēmis soda kvīti 18.jūnijā par faktu, kas konstatēts 1.aprīlī, turklāt policisti saskatījuši atkārtotu pārkāpumu un piemērojuši 100 latu sodu.

Ģimene abus sodus pārsūdzējusi, savukārt jaunā pianista tēvs pauda neizpratni, kā muzicēšanu var uzskatīt par troksni. "Kāda var būt iespēja cilvēkam izglītoties, ja ir tāda noteikumu interpretācija? Aptaujājām pārējos iedzīvotājus, un viņi atzina, ka viņiem klavieres netraucē. Tad jau arī bērna raudas ir troksnis – varam sodīt māmiņas, kuru bērniem zobi aug?” vaicāja jaunā mūziķa tēvs.

RPP Administratīvās pārvaldes priekšnieks Jānis Znotiņš pieļāva, ka policisti pārslodzes dēļ, iespējams, pietiekami nav izvērtējuši apstākļus, taču norādīja, ka šo gadījumu policijā izvērtēs atkārtoti.

Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR) savukārt solīja personīgi sekot līdzi notikumu gaitai un parūpēties, lai jautājums tiktu atrisināts adekvāti.

Komponists un mūzikas skolotājs Andris Eniņš, komentējot šo gadījumu, portālam sacīja: „Kaut kāds absurds! Ja runa būtu par klavieru dauzīšanu, tad cita lieta, bet kā gan klavieru spēlēšana gaišā dienas laikā var izraisīt sliktas emocijas? Ko tad darīs, ja kādam mājās ir trompete vai saksofons? Un, ja orķestris nospēlēs Geršvina „Rapsodiju blūza stilā?” Troksnis būs vēl lielāks. Turklāt administratīvās kārtības noteikumi sodu paredz, ja trokšņo no 23 līdz 7 rītā, nevis dienas laikā!”?