SIA "Liepājas ūdens" vēl nav samaksājis 500 eiro administratīvo sodu, kas uzņēmumam piemērots par to, kas tas nebija paziņojis Valsts vides dienestam (VVD) par avāriju notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuārā, aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Karīna Dvorjaņinova.

VVD ir nosūtījis atgādinājuma vēstuli par brīvprātīga soda izpildes termiņa beigām.

VVD pārstāve informē, ka patlaban "Liepājas ūdens" atjaunojis iepriekšējo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu sistēmu, kur ienākošie notekūdeņi bez pirmsaerācijas kameras tiek novadīti priekšattīrīšanas bloka pieņemšanas kamerā un tālāk virzīti uz bioloģisko attīrīšanas procesu. Pēc šādas attīrīšanas shēmas iedarbināšanas, tika veikta notekūdeņu testēšana. Testēšanas rezultāti norāda, ka notekūdeņu attīrīšanas process noris sekmīgi.

Kā vēstīts, par videi nodarīto kaitējumu, nopludinot jūrā pie Liepājas neattīrītus notekūdeņus, VVD piemēroja "Liepājas ūdenim" piemēroja 3395 eiro sodu, ko uzņēmums 9.augustā iemaksājis Valsts kasē.

Finanšu ministrijai plānots uzdot no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem piešķirt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai finansējumu 242 696 eiro apmērā pārskaitīšanai SIA "Liepājas ūdens".

Līdzekļi paredzēti, lai kompensētu izdevumus saistībā ar jūlijā notikušās avārijas seku likvidēšanu notekūdeņu attīrīšanas iekārtās Lībiešu ielā 33.

Kā ziņots, 23.jūlija, pievakarē Liepājā, Šķēdē, sabruka notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuāra siena, radot daļas neattīrītu kanalizācijas ūdeņu noplūdi vidē.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, pašvaldībai piederošā SIA "Liepājas ūdens" reģistrēta 1991.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 26,6 miljoni eiro.

Uzņēmums pērn strādājis ar 5,3 miljonu eiro apgrozījumu un 110 000 eiro zaudējumiem.