Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki šonedēļ ieradušies Liepājā saistībā ar kriminālprocesu par Liepājas pašvaldības kapitālsabiedrības amatpersonu, iespējams, veikto krāpšanu un citiem noziegumiem, noskaidroja aģentūra LETA.

KNAB, apstiprinot aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, norādīja, ka otrdien iepriekš sāktā kriminālprocesā birojs veica procesuālās darbības Liepājā, taču neviena persona netika aizturēta un nevienai personai pašlaik nav piemērots kāds procesuālais statuss vai drošības līdzeklis.

KNAB kriminālprocesu sācis 31.martā par trīs iespējamiem Krimināllikuma pantu pārkāpumiem, proti, par iespējamu krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā, ko veikušas kādas Liepājas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības amatpersonas.

Birojs izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju par šo kriminālprocesu un tajā iesaistītajām personām nesniedz.

Kā aģentūrai LETA sacīja Liepājas pašvaldības pārstāve Zita Lazdāne, Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirekcijā nav saņemta nekāda oficiāla informācija no KNAB par šo gadījumu un to, ka būtu jāveic kādas darbības attiecībā pret kādu pašvaldības kapitālsabiedrības amatpersonu.

Papildināts. Kā aģentūru LETA informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa, SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" (LNA) vadītājs Artis Rimma otrdien sazinājies ar domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti (LRA) un informējis, ka pie viņa ir ieradušās KNAB amatpersonas un veic procesuālās darbības izmeklēšanai, kas ir uzsāktas pēc SIA "Ekovalis Latvija" valdes priekšsēdētāja Gunta Šalta iesnieguma KNAB.

Kļaviņa piebilda, ka šī ir visa informācija, kas nodota un pašlaik pieejama Vilnītim.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, 2019.gadā LNA apgrozījums bija 1 334 646 eiro, peļņa – 405 229 eiro. Finanšu dati par 2020.gadu vēl nav publiskoti. Uzņēmums pieder Liepājas pašvaldībai.

Savukārt "Ekovalis Latvija" apgrozījums 2018. gadā bija 1 948 617 eiro, peļņa – 259 853 eiro. Finanšu dati par 2019. un 2020.gadu nav publiskoti. Uzņēmumam ir 19 740 eiro nodokļu parāds.