Pieci Liepājas domes opozīcijas deputāti, visticamāk, dibinās biedrību, kas noslēgs vienošanos ar kādu no partijām un kopīgi startēs vēlēšanās, raksta aģentūra LETA.

Šie pieci deputāti iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās domē tika ievēlēti no Zatlera Reformu partijas, bet vēlāk, partijai likvidējoties, strādāja bez partijas atbalsta.

Opozīcija par saviem mērķiem un vīziju pašvaldību vēlēšanās Liepājā paziņos šogad.

To trešdien intervijā "Rietumu radio" atzina Liepājas domes deputāts, AS "Liepājas papīrs" valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

"Mēs nebūsim politiskās partijas biedri, bet pirmais solis ir sagatavots. Mērķis un vīzija ir noformulēta. Par savu galīgo lēmumu paziņosim līdz gada beigām vai nākamā gada sākumā," uzsvēra Vilnītis.

Pozitīvi līdzšinējās pašvaldības darbībā Vilnītis vērtē vairākus lēmumus, kas nākuši par labu liepājniekiem, koncertzāles "Lielais dzintars" uzcelšanu. Viņš gan piebilda, ka ilgtermiņā būs dārga koncertzāles ekspluatācija.

Vilnītis kritizēja valsts nodokļu politiku, sakot, ka tā esot kā balta lapa: "Tas nozīmē, ka mums ir lielākie nodokļi uzņēmējiem Eiropas valstīs. Pašvaldībām ir izdevīgāk, lai pie viņiem guļ tūristi, mazāk sekmējot būvēt rūpnīcas, jo tas draud ar diskusijām un iespējamiem protestiem".

Liepājas domē ir 15 deputāti. Valdošo koalīciju veido septiņi Liepājas partijas, trīs līdzšinējās "Saskaņas" deputāti, pieci ir opozīcijas deputāti no kādreizējās Zatlera Reformu partijas. "Saskaņas" rindās šogad notikusi šķelšanās, divi deputāti no partijas izslēgti.