„Palīdzēšu Reģionu apvienībai organizatoriski un visādi citādi, bet pats gan uz Saeimu nestartēšu – mana vieta ir šeit, Liepājā,” portālam sacīja Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis.

Bijušais reformu partijas biedrs un Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis pastāstīja, ka pēc trim gadiem pašvaldību vēlēšanās gan startēs, bet uz Saeimu netaisās.

„Saprotu, kā varēja rasties pārpratums – esmu teicis, ka palīdzēšu Latvijas reģionu apvienībai Kurzemē sagatavoties Saeimas vēlēšanām – gan morāli, gan organizatoriski. Reģionu apvienības sarakstā būs arī mūsu pašreizējā Saeimas deputāte Inita Bišofa,” skaidroja Vilnītis.

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) vienojusies par sadarbību 12.Saeimas vēlēšanās ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju (LSDSP) un risina sarunas par sadarbību arī ar Kristīgi demokrātisko savienību, partiju "Par prezidentālu republiku" un Daugavpils novada "Mūsu partiju", raksta LETA.

Kā aģentūrai sacījis LRA valdes loceklis Dainis Liepiņš, vienošanās paredz gan to, ka LSDSP var deleģēt savus pārstāvjus LRA kandidātu sarakstam 12.Saeimas vēlēšanām, gan kopīgo mērķu nospraušanu.

Liepiņš norādīja, ka LRA vēl nav pieņēmusi gala lēmumu par vēlēšanu kandidātiem, taču pastāv iespēja, ka no LSDSP Latgales sarakstā varētu kandidēt tās valdes loceklis Jānis Dinevičs, savukārt Rīgā varētu kandidēt LSDSP priekšsēdētājs Aivars Timofejevs.

Vaicāts, vai starp kandidātiem varētu būt arī agrākais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns, LRA valdes loceklis atbildēja, ka viņš būtu par to iepriecināts, taču nevar komentēt LSDSP iekšējos jautājumus par kandidātu deleģēšanu.

Rīgā no LRA saraksta varētu kandidēt arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietnieks Mārtiņš Šics, Saeimas deputāte Inga Bite, Ikšķiles novada domes deputāts Kaspars Upacieris un sabiedriskā darbiniece Sandra Zaiceva.

Vidzemē, iespējams, kandidēs LRA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars, Vidzemes partijas valdes priekšsēdētājs Guntis Gladkins, basketbolists un treneris Varis Krūmiņš, Gulbenes novada domes deputāts Normunds Mazūrs, Saeimas deputāts Guntars Bilsēns un Baldones novada domes priekšsēdētāja Karina Putniņa.

Kurzemē varētu kandidēt Skrundas novada domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, Saeimas deputāte Inita Bišofa, Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa, Saldus medicīnas centra valdes priekšsēdētājs Ingemars Harmsens un bijušais reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Andrejs Radzevičs. Neesot izslēgts, ka sarakstā varētu būt arī Liepājas domes deputāts un bijušais Reformu partijas biedrs Jānis Vilnītis (Vilnītis to noliedz – irliepaja.lv).

Zemgalē, iespējams, kandidēs pats Liepiņš, Saeimas deputāte Inga Vanaga, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, Kandavas novada domes deputāte Leonārija Gudakovska un Jelgavas novada domes deputāts Kārlis Rimša.

Latgalē varētu kandidēt Līvija Jankovska un Aleksejs Mackevičs.

Minētie cilvēki ir līderi attiecīgajos apgabalos, taču nav pilnībā zināms, vai viņi kandidēs vēlēšanās, piebilda Liepiņš. LRA kandidātu sarakstu CVK iecerējusi iesniegt līdz 1.augustam.

Kā ziņots, Bondars varētu būt pirmais numurs Vidzemē, Šics Rīgā un Kleinberga Kurzemē.

Oficiāla LRA saraksta un programmas apstiprināšana paredzēta 29.jūlijā.