Reformu partijas (RP) valde pieņēmusi lēmumu likvidēt RP, un pašlaik norisinās politiskā spēka likvidēšanas process, informē LETA.

Viens no bijušajiem Reformu partijas līderiem, uzņēmējs un Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis portālam sacīja: "Mironis jau sen bija miris, jau gadu atpakaļ. Tagad tas tikai tiek pasludināts..."

RP Liepājas un Saldus, daļēji arī Kuldīgas, Talsu un Ventspils biedri no partijas izstājās jau pērnvasar.

Pirms mēneša Vilnītis portālam sacīja, ka savas domas nav mainījis, un joprojām uzskata, ka labākais ceļš būtu bijis partijas likvidēšana. Tagad šai domai piekrītot arī tie vecie Reformu partijas biedri, kas iepriekš Vilnīti vainojuši šķeltniecībā, pret likvidāciju iebilstot jaunpienācēji partijā, kuri "nezina, ko dara".

"Esmu centies viņus pārliecināt – partijas parāds pret valsti un citiem kreditoriem ir vairāk nekā 100 tūkstoši eiro, nemaz nerunājot par zaudēto partijas vārdu, taču mani neuzklausīja,” atzina Vilnītis.

Kā informē LETA, lai gan iepriekš tika pieņemts lēmums par to, ka partija turpinās savu darbību, tomēr nepietiekošā biedru skaita dēļ nācās izšķirties par likvidēšanos, skaidrojis RP līdzšinējais priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

Pēc tam, kad partija novembra beigās bija vienojusies par darbības turpināšanu – lēmumu bija pieņēmuši padsmit partijas biedri, un, lai gan oficiāli biedru skaits bija krietni lielāks, vairums no viņiem politiskā spēka darbā nepiedalījās.

Valdes vairākums, klātesot partijas dibinātājam Valdim Zatleram, nolēmis izslēgt biedrus, kas nemaksā biedru naudu. Kad saskaitīti atlikušie, secināts, ka "de facto" biedru skaits ir mazāks, nekā likumā noteikts.

"Līdz ar to valdei juridiski bija jāpieņem lēmums par darbības izbeigšanu, un šis lēmums tika pieņemts," norādīja partijas līdzšinējais priekšsēdētājs.

Politiskajam spēkam ir dažu desmitu tūkstošu eiro lieli parādi, taču Dombrovskis nedomā, ka kreditori reāli raudzītos uz iespēju šos līdzekļus atgūt, ja partijai nav biedru, kas maksā biedru naudas.

Tagad kā likvidatori iecelti visi valdes locekļi, tostarp Dombrovskis, taču šo pienākumu pamatā veic Inga Antāne un Sandra Sondore-Kukule.

RP 2011.gadā pēc lēmuma pieņemšanas par Saeimas atlaišanas rosināšanu dibināja eksprezidents Zatlers. Politiskais spēks ar labiem rezultātiem startēja 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanās, taču pēc kāda laika atbalsts partijai sāka mazināties.