Papildināts. Ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes lēmumu SEZ kapitālsabiedrības statuss piešķirts SIA "Swedan Partners".

Izskatot Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē saņemto SIA "Swedan Partners"  iesniegumu, kurā tas lūdza piešķirt Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu, un tam pievienotos dokumentus, kā arī, pamatojoties uz  normatīvajiem dokumentiem, SEZ valde nolēmusi piešķirt SIA "Swedan Partners" Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu, portālu informēja SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

"Sweden Partners" ir metālapstrādes uzņēmums, kas izmantojot modernas tehnoloģijas ražo dažāda veida metāla detaļas. 2015.gadā uzņēmums pārvācās uz jaunuzceltajām telpām Liepājas Biznesa parkā, bet Kapsēdes ielā tas strādā jau no 2009. gada.

Papildināts. Uzņēmums plāno 2018. gadā ieguldīt jaunās tehnoloģijās 400 tūkst. eiro, nodrošinot vismaz piecas jaunas darba vietas, informē SEZ pārvaldes  sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Swedan Partners" ir metālapstrādes uzņēmums ar Dānijas kapitālu.

Galvenie uzņēmuma darbības virzieni ir sērijveida metālapstrādes darbu veikšana, izgatavojot detaļas autotransporta, vēja ģeneratoriem, būvniecībā, medicīnas, instrumentu ražošanas, industriālo un elektroietaišu nozarei. SIA "Swedan Partners" sadarbojas ar starptautiskiem un vietēja mēroga uzņēmumiem kā apakšuzņēmējs, piedāvājot dažādas sarežģītības pakāpes metālapastrādes pakalpojumus, izmantojot efektīvas, precīzas iekārtas un apstrādes centrus. Galvenie uzņēmuma eksporta tirgi ietver Skandināvijas valstis un Latviju.

 "Swedan Partners" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar metāla detaļu ražošanu (melnais metāls, alumīnijs, nerūsējošais tērauds, misiņš, bronza u.c.) un specializējies moderno tehnoloģiju izmantošanā, kas ļauj augstā kvalitātē izgatavot dažādas metāla detaļas pēc pasūtītāja rasējumiem.

Kā skaidro Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis,tas ir likumsakarīgi, ka uzņēmums nolēmis iegūt LSEZ kapitālsabiedrības statusu, jo attīstot uzņēmējdarbību un ieguldot modernās tehnoloģijās, ir iespēja saņemt nodokļu atvieglojumus. "Tas ir instruments, kā SEZ var un veicina uzņēmējdarbības attīstību Liepājā, kas dod gan jaunas darbavietas, gan nodrošina nodokļus valsts un pašvaldības budžetā."

Kā norāda "Sweden Partners" pārstāvji, plānotie ieguldījumi 400 tūkst. eiro modernās tehnoloģijās veicinās jaunu produktu ražošanu, kuri ir konkurētspējīgi ES un pasaules tirgū, kā arī veicinās jaunu tirgu apgūšana un ražošanas procesu optimizācijas.

2017. gada desmit mēnešos "Sweden Partners" ir apgrozījums bija 395 819 eiro, bet, līdz ar ieguldījumiem modernās tehnoloģijās, plānots to palielināt turpat divas reizes, 2019. gadā sasniedzot 700 tūkst eiro apgrozījumu. Uzņēmums plāno radīt vismaz 5 jaunas darbavietas.

Centrālās Statistikas pārvaldes jaunākie apkopotie dati rāda, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, apstrādes rūpniecības saražotās produkcijas apjomi Liepājā šī gada pirmajos trijos ceturkšņos ir pieauguši par 20,7 %, sasniedzot 200,4 miljonus eiro. Liepājā saražotās produkcijas apjoms šī gada pirmajos deviņos mēnešos ir palielinājies par 34,4 miljoniem eiro.

Salīdzinot ar citām Latvijas lielajām pilsētām, Liepājā saglabājies visaugstākais saražotās produkcijas apjoms ārpus Rīgas, nākamajā vietā pēc produkcijas izlaides apjoma atstājot Valmieru (137,5 milj.eiro), Daugavpili (132,6 milj.eiro) un Jelgavu (131,6 milj.eiro).