Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 31.marta pulksten 6.30 līdz 1.aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, bet rīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Šorīt pulksten 6.40 saņemts izsaukums uz Kapsēdes ielu Liepājā, kur ražošanas ēkā dega putekļi uz iekārtas. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 16 cilvēki. Pulksten 7.19 ugunsgrēks likvidēts.

Trešdien pulksten 20.20 saņemts izsaukums uz Labraga ielu Liepājā, kur dega atkritumi 4m2 platībā. Pulksten 20.57 ugunsgrēks likvidēts.

Pulksten 23.50 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dzintaru ielu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ēkas trešā stāva dzīvoklī uz grīdas deg izsmēķi un papīri. Pulksten 00.02 ugunsgrēks likvidēts. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Tieši dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu, ļauj cilvēkiem izglābties!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 40 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 10 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.