Veikalu tīkla "top!" uzņēmums AS "LPB" pērn strādāja ar 45,303 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 44,8%, sasniedzot 4,139 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija, ziņo LETA.

Uzņēmuma vadības ziņojumā sacīts, ka pērn "LPB" mazumtirdzniecības tīklā strādāja 42 pārtikas veikali, viens tirdzniecības centrs, kā arī trīs kafejnīcas. 2020.gadā uzņēmums iznomāja telpas 32 objektos, no tiem 12 atradās Liepājā, bet 20 – citās vietās Kurzemē. Tāpat aktīvi saimniecisko darbību veica uzņēmumam piederošā maiznīca "Priekule".

Kompānijas finanšu pārskatā arī teikts, ka 2020.gada martā, Covid–19 dēļ valstī izsludinot ārkārtējo situāciju, tas radīja nepārprotami augstu pieprasījumu pēc pārtikas un pirmās nepieciešamības precēm, palielinot "LPB" tirdzniecības apgrozījumu. Uzņēmums ātri noreaģēja uz pieprasījuma paaugstināšanos un nodrošināja preču pieejamību veikalos.

Tāpat tiek norādīts, ka līdz ar katra jauna ierobežojuma ieviešanu, pozitīvi mainījās līdzšinējais uzņēmuma mazumtirdzniecības pircēja profils, tā pirkuma saturs un lielums. "Šis laiks deva pareizo impulsu sabiedrības vadībai atvērt e–veikalu ar zīmolu "top!" interneta platformā "tiamofood.lv," sacīts uzņēmuma gada pārskatā.

Uzņēmuma veiksmīgi izdevās pielāgoties arī 2020.gada novembrī izsludinātajai ārkārtējai situācijai.

2020.gadā "LPB" turpināja attīstīt 2019.gadā iesāktos ilgtermiņa investīciju projektus jaunu tirdzniecības vietu atvēršanai 2021.gadā.

Vienlaikus saistībā ar ierobežojumiem sabiedriskajā ēdināšanā pagājušā gada novembrī uz nenoteiktu laiku tiek slēgta viena kafejnīca, kuru vēlāk uzņēmuma vadība nolēma slēgt pilnībā. nolemj slēgt pilnībā. Pārējās divas kafejnīcas turpināja strādāt ar samazinātu darba laiku, bija slēgtas brīvdienās un pārorientējās uz pasūtījumu izpildi līdzņemšanai. Tomēr pēc laika tika slēgta vēl viena kafejnīca, darbu turpinot tikai trešajai.

"LPB" pagājušā gada septembrī pieteicās Latvijas investīciju un attīstības aģentūras atbalsta programmai. Valsts atbalsts tika piešķirts un izlietots sabiedriskās ēdināšanas kafejnīcu darbinieku darba samaksas kompensēšanai periodā līdz bilances datumam.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka šajā gadā paredzēts uzlabot preču sortimentu, apkalpošanas kvalitāti un palielināt saimnieciskās darbības rentabilitāti mazumtirdzniecības pārtikas veikalos, optimizēt mazumtirdzniecību un turpināt palielināt tirgus daļu maizes ražošanā un konditorejā, kā arī atvērt jaunus pārtikas veikalus.

2019.gadā "LPB" strādāja ar 41,679 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 21,8% – līdz 2,859 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānija "LPB" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 284 568 eiro. "LPB" patiesie labuma guvēji ir Aloizs Norkus, Atis Sausnītis, Jānis Strautiņš un Juris Aizezers.