Banka "Citadele" piešķīrusi aizdevumu 2,8 miljonu eiro apmērā "Stats" grupas uzņēmumam SIA "EB Liepāja", veidņu paneļu ražotnes Karostas industriālajā parkā būvniecības procesa noslēgšanai, aģentūrai LETA pavēstīja bankas pārstāvji.

Bankā norāda, ka veidņu paneļu ražotnes un biroja ēkas celtniecība tika sākta pagājušā gada maijā ar "Stats" grupas un Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu.

"Neskatoties uz to, ka ir neliela aizkavēšanās, kas saistīta ar Austrijas partneru iespējām tehnoloģiskās ražošanas līnijas nodrošināšanā, plānojam, ka ražotni 5000 kvadrātmetru platībā varēsim nodot ekspluatācijā līdz šā gada beigām," min "EB Liepāja" valdes loceklis Māris Pētersons.

Viņš arī atzīmē, ka uzņēmumam galvenais fokuss būs uz Skandināvijas un, it sevišķi, Zviedrijas tirgu apgūšanu.

"Mūsu partneri – Austrijas uzņēmums "VST Engineering" – būvniecības veidņu ražošanu veic rūpnīcā Slovākijā, taču tās kapacitāte ir izsmelta. Ņemot vērā ilggadēju un veiksmīgu "STATS" grupas sadarbību būvniecības jautājumos ar "VST Group", panācām vienotu redzējumu par ražotnes būvēšanu Latvijā. Liepāja tika izvēlēta, ņemot vērā praktiskos ieguvumus no loģistikas viedokļa. Lai sasniegtu Skandināviju, varam izmantot attīstītu konteineru prāmju ostu," norāda Pētersons.

Topošās ražotnes ģenerālbūvnieks ir Liepājas uzņēmums SIA "UPTK".

"EB Liepāja" ir "Stats" grupas uzņēmums, kas reģistrēts 2018.gada februārī, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānija 2018.gadā, 2019.gadā un arī 2020.gadā ienākumus no pamatdarbības nav guvusi, visus trīs gadus noslēdzot ar zaudējumiem 3900 līdz 6300 eiro apmērā. "EB Liepāja" īpašniece ir SIA "Stats Invest", kuras īpašnieki ir Inese Alberte (63%), Tamāra Petaško (21,99%) un Kārlis Ermansons (15,01%).

Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" ir otra lielākā banka Latvijā. Tās obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā. Bankas akcionāri ir ASV investīciju kompānijas "Ripplewood" meitaskompānija "RA Citadele Holdings LLC" un starptautisku investoru grupa (75% plus viena akcija), kā arī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (25% mīnus viena akcija).