Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde decembrī nolēmusi atbalstīt SIA "EB Liepāja" vēlmi iznomāt jaunuzbūvētās ražotnes un biroja ēkas uzņēmumam SIA "Golden Fields Factory LV".


2019. gada 3. aprīlī starp SEZ pārvaldi un SIA "EB Liepājā" tika noslēgts līgums par apbūves tiesības piešķiršanu uz Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritorijā esoša nekustamā īpašuma Zemgales ielā 11 ar mērķi īstenot būvprojektu "Ražošanas ēkas jaunbūves un divu ēku pārbūve Zemgales ielā 11, Liepājā".


Ražotnes projektēšana tika uzsākta 2020.gada martā, bet būvniecība 2021.gada augustā. 2022.gada 29.novembrī Būvvaldes komisija ēkas pieņēma ekspluatācijā


SIA "Golden Fields Factory LV" dibināta 2023.gada vasarā. Igauņu uzņēmumam "Golden Fields Factory" ir vairākas ražotnes Baltijā.


"Uzņēmums specializējies augstas kvalitātes lopbarības ražošanā un eksportā, no Baltijas reģionā pieejamām izejvielām. Uzņēmums sadarbības partneri un piegādātāji ir pieredzējuši lauksaimnieki Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Visi galaprodukti tiek ražoti no lauka ievestām izejvielām, nodrošinot augstu uzturvērtību, pateicoties efektīvām pārstrādes metodēm," teikts "Golden Fields Factory LV" mājaslapā.


Papildināts. Domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš pirmdien, 22.janvārī, par "Golden Fields Factory LV" ienākšanu Liepājā savā Facebook profilā raksta:

Liepājā ienākot ievērojamām Apvienoto Arābu Emirātu un ASV investīcijām, top jauna pārtikas proteīna ražotne SIA "Golden Fields Factory LV", kas jau šajā pavasarī plāno uzsākt darbu. Līdztekus proteīna ražošanai uzņēmums attīstīs arī tā pētniecību, ražotnē veidojot Eiropā pirmo proteīna izpētes centru.


Gunārs Ansiņš kopā ar "Golden Fields Factory LV" izpilddirektoru Mahmudu Ahmedu (pirmais no kreisās) apskata uzņēmuma jaunās ražošanas telpas. Publicitātes foto.


Ražotne iekārtojusies Liepājas speciālā ekonomiskā zona teritorijā, vienā no vēsturiskajām Karostas ēkām, kas nu ieguvusi pavisam jaunu veidolu, apvienojot seno un mūsdienu arhitektūru.


Pārtikas proteīnu un cieti uzņēmēji ražos no pupām un zirņiem, kurus plāno iepirkt no lauksaimniecības kooperatīviem un zemnieku saimniecībām Latvijā un arī Baltijā. Saražotais proteīns un ciete tiks eksportēti sadarbības partneriem visā pasaulē."