Ceturtdien, 2. decembrī, "Stats" grupas uzņēmums "EB Liepāja" svinēja spāru svētkus savai topošajai ražošanas ēkai Zemgales ielā 11, portālu irliepaja.lv informēja SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe. Tā būs jau ceturtā ražotne Karostas industriālā parka teritorijā, bet pirmā, kurā tiek atjaunota un iekļauta vēsturiskā Karostas apbūve.

Jaunās ražotnes projekts ir īpašs ar to, ka tajā integrēta arī vēsturiskā Karostas apbūve – divas vienādas avārijas stāvoklī esošas 19. gadsimta ēkas. Viena no ēkām tiks rekonstruēta, izvietojot tajā administrācijas un personāla telpas, bet no otras ēkas tiks saglabātas ārsienas, tās daļēji iekļaujot rūpnīcas būvapjomā. Būvprojekta autors – arhitekts Gundars Vīksna. Pērn septembra sākumā SIA "EB Liepāja" noslēdza līgumu par ražotnes būvniecību ar uzņēmumu "Firma UPTK", kuram šis jau ir otrais objekts, kas pēdējā gada laikā tiek būvēts Karostā. Vasarā pabeigta graudu noliktava LSEZ SIA "BTC".


Foto: Liepājas SEZ.


Plānotā ražotnes platība ir vairāk nekā 5000 kvadrātmetru, un tajā tiks izveidotas vairāk nekā 30 jaunas darba vietas. SIA "EB Liepāja" rūpnīcā ražos tā sauktos nenoņemamo veidņu paneļus jeb VST sistēmu.

Pēc projekta attīstītāja un uzņēmuma valdes locekļa Māra Pētersona portālam irliepaja.lv sacītā saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar "Firmu UPTK", ražotni plānots nodot ekspluatācijā 2022. gada jūlijā. Kopējās investīcijas ražotnes būvniecībā un teritorijas attīstībā ir 4, 2 miljoni eiro (bez PVN).


Projekts "Ražošanas ēkas izveide Kurzemes reģionā, Liepājā" tiek īstenots ar  Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu.


Foto: Liepājas SEZ.


Jau vēstīts, ka Austrijas kompānijas "VST Group" nenoņemamo veidņu paneļus jeb VST sistēmas līdz šim ražoja Slovākijā, un Latvijā tās tikai izmantoja celtniecībā. Kopš 2011. gada "VST Group" oficiālais pārstāvi Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā, Polijā un Baltijā ir SIA "Easy Building", kurš tagad ir viens no "Stats" grupas uzņēmumiem. Lai iepirktu un uzstādītu iekārtas, kā arī uzsāktu VST sistēmu ražošanu Liepājā, izveidots vēl viens "Stats" grupas uzņēmums – "VST Latvia", kura 100% īpašniece ir SIA "Easy Building".


Kā jau iepriekš portālam irliepaja.lv skaidroja Pētersons, būvkonstrukcijām, ko ražos "VST Latvia", piemīt betona un koka labāko īpašību apvienojums – izcila ugunsdrošība, skaņas izolācija un energoefektivitāte.


"Tās nodrošina arī ātrākus būvniecības tempus un zemāku pašizmaksu. Aptuveni 60 – 70% no ēku būvniecībai nepieciešamajām nesošajām konstrukcijām būs iespējams saražot rūpnīcā – vidē, ko neietekmēs laikapstākļi," skaidroja Pētersons.


Foto: Liepājas SEZ.