"STATS grupas" uzņēmums "EB Liepāja" ir noslēdzis līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par ražošanas ēkas izveidi Karostas industriālā parka teritorijā, Liepājā, teikts "STATS grupas" paziņojumā tās mājaslapā vietnē facebook.com.

Ražotnes projektēšana un būvniecība tiks uzsākta 2020.gada martā, bet ekspluatācijā to plānots nodot līdz 2022.gada beigām. Kopējās investīcijas ražotnes attīstīšanai ir gandrīz 6 miljoni eiro.

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu Liepājā taps ražotne, kurā STATS grupa plāno Latvijā ieviest ražošanā jaunas celtniecības tehnoloģiju – nenoņemamo veidņu sistēmu izgatavošanu. Šo būvkonstrukciju ražošana nodrošina augstāku nesošo konstrukciju kvalitāti un ātrākus būvniecības tempus, kā arī zemāku pašizmaksu. Izmantojot videi draudzīgu tehnoloģiju un materiālus, plānots, ka aptuveni 60-70% no ēku būvniecībai nepieciešamajām nesošajām konstrukcijām būs iespējams saražot rūpnīcā – vidē, kas nav atkarīga no laikapstākļiem.

Plānotā ražotnes platība ir vairāk nekā 5000 kvadrātmetru un tajā tiks izveidotas 37 jaunas darba vietas. Projekta ietvaros tiks integrēta arī vēsturiskā Karostas apbūve. Šīs ražotnes izveide būs vēl viens nozīmīgs solis Karostas attīstībā, veidojot to par mūsdienīgu ražošanas un ostas termināļu attīstības centru.