19. jūnijā svinīgi atklāta "Golden Field Factory LV" proteīna ražotne, kas atrodas Karostas Industriālā parkā. Līdz ar "Golden Field Factory LV" ražotnes izveidi, Liepājā ir atgriezusies lauksaimniecības produktu pārstrāde un ienākušas pirmās Apvienoto Arābu emirātu un ASV investīcijas.


Jaunā ražotne nodrošina vairāk nekā 50 jaunas darbavietas, investēti 16 milj. eiro un tiek plānots no vietējiem un ievestiem zirņiem un pupām ražot tālāk pārtikas rūpniecībā izmantojamu proteīnu un cieti. Visu saražoto produkciju plānots eksportēt.


Publicitātes foto


Publicitātes foto


"Tā ir jau ceturtā ražotne Karostas industriālajā parkā, divdesmit ceturtā Liepājā pēdējo septiņu gadu laikā, bet šī noteikti ir īpaša. Pirmkārt, šeit tiks pārstrādāti lauksaimniecības produkti – pupas un zirņi, ražos proteīnu ar augstu pievienoto vērtību. Otrkārt, šī ir pirmā ražotne, kurā veiksmīgi saglabāta un integrēta vēsturiskā Karostas apbūve," uzsver Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis.

Ražotnes ēku Zemgales ielā 11, Liepājas pašvaldības iestādes Būvvaldes komisija pieņēma ekspluatācijā 2022. gada 29. novembrī kā SIA "EB Liepāja" biroja un ražošanas ēku Karostas Industriālajā parkā, Liepājā ar kopējo platību 4802,4 m2. SIA "EB Liepāja" ražošanas ēku vēlāk nodeva "Golden Field Factory LV" SIA nomā.

Ražotnes projektēšana uzsākta 2020. gada martā, bet būvniecība tika uzsākta 2021. gada augustā. Tā jau ir ceturtā ražotne Karostas Industriālā parka teritorijā, bet pirmā kurā tiek atjaunota un iekļauta vēsturiskā Karostas apbūve. Arhitekts Gundars Vīksna jaunās ražotnes būvprojektā integrēja Karostas vēsturisko apbūvi, ko īstenoja būvuzņēmējs SIA "UPTK". "Jau attīstot ideju par Karostas Industriālo parku, pašvaldība un Liepājas SEZ pārvalde bija vienisprātis, ka jāsaglabā Zemgales ielas vēsturiskais veidols, ko vēlāk iestrādāja arī apbūves nosacījumos. Līdz ar to viena no Zemgales ielas mājās piedzīvoja pilnīgu renesansi, bet otrai tika saglabāta fasādes daļa, kas savienojas ar plašajām ražošanas telpām. Tāpat projekta ietvaros labiekārtota apkārtne, izbūvēta autostāvvieta.

Uzziņai:
Ideja par Karostas Industriālā parka izveidi radās jau 1999. gadā, lai veicinātu jaunu darbavietu veidošanos, palielinātu pilsētas un valsts budžetā ienākošo nodokļu summu un būtu iespēju papildus līdzekļus novirzīt izglītībai, kultūrai un sportam un citiem projektiem. Jaunu rūpnīcu būvniecība Karostā nebija iespējama, produktu pārstrāde, vai investoriem nešķita pievilcīga līdz pat 2015. gadam, kad pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi uzņēmējdarbības vajadzībām sakārtoja teritoriju Karostā turpat 20 ha platībā.