Nekustamā īpašuma attīstītāja un apsaimniekotāja SIA "EB Liepāja" tuvākā mēneša laikā izvērtēs iesniegtos piedāvājumus un izraudzīsies pretendentu būvkonstrukciju ražošanas ēkas projektēšanai un būvniecībai Zemgales ielā 11.


Piedāvājumu iesniegšana noslēdzās 8. maijā, un, kā portālam irliepaja.lv sacīja projekta attīstītājs Māris Pētersons, piedāvājumu, no kā izvēlēties, ir vairāki.


Kā pastāstīja Pētersons, šobrīd SIA "EB Liepāja" rīcībā ir "Arhitekta G.Vīksnas birojā" izstrādātais būvprojekts minimālā sastāvā "Ražošanas ēkas jaunbūve un divu ēku pārbūve Zemgales ielā 11, Liepājā". Nākamais solis ir tehniskais projekts pilnā apjomā, un, kā lēsa Pētersons, nākamā gada pavasarī jau varētu "durt lāpstu zemē" un uzsākt būvniecību.


Maksimālais termiņš, kurā projekts jāpabeidz, ir 2022. gada decembris, taču attīstītājs ir pārliecināts, ka ražotnes būvniecība varētu tikt pabeigta krietni agrāk.

Plānotā līgumcena ir ap 4, 5 miljoniem eiro (bez PVN), pastāstīja Pētersons.


Vīksnas birojā izstrādātais projekts paredz, ka vecās Zemgales ielas ēkas Karostas industriālā parka teritorijā tiks integrētas jaunos ražošanas korpusos. Līdz ar to vēsturisko Karostas sarkano ķieģeļu ēku, kurām līdz šim nav bijis pielietojuma, fasādes tiks saglabātas, piebūvējot klāt jaunus apjomus – ražotņu un noliktavu ēkas. 


"Arhitekta G.Vīksnas biroja" izstrādātā ražotnes skice.


Pēc tam, kad ražošanas ēkas būs uzbūvētas, pēc Pētersona sacītā, tās pārņems cits ar "Easy Building" saistīts uzņēmums – SIA "VST Latvia", kas iepirks un uzstādīs iekārtas, lai ražotu celtniecības būvmateriālus.

Projekts aizsākās 2018. gada janvārī, kad starp Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldi un SIA "Easy Building" tika noslēgts līgums, ar kuru tika rezervētas nekustamā īpašuma Zemgales iela 11 nomas un apbūves tiesības. 2019. gada pavasarī SEZ valde pēc "Easy Building" lūguma noslēdza līgumu ar nekustamā īpašuma attīstītāju SIA "EB Liepāja" par apbūves tiesību piešķiršanu uz 50 gadiem.