Viena no zivsaimnieku gada balvām "Lielais loms 2021" tikusi arī liepājniekiem – nominācijā "Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā" balva piešķirta biedrībai "Baltijas Zivsaimnieku apvienība", informē LETA. Viens no biedrības dibinātājiem un biedriem ir Laugaļu zvejas uzņēmums, kas apsaimnieko arī restorānu "Spīķeris 53".


Balvas piešķirtas arī dažādās citās nominācijās.


Nominācijā "Gada uzņēmums jūras zvejniecībā" apbalvots SIA "Baņķis" no Limbažu novada. Nominācijā "Gada uzņēmums akvakultūrā" apbalvota zemnieku saimniecība "Valti" no Kuldīgas novada, nominācija "Gada uzņēmums zivju apstrādē" piešķirta SIA "Unda" no Tukuma novada, nominācijā "Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā" apbalvots SIA "Pie Andra Pitragā" no Talsu novada, nominācija "Jauns un daudzsološs nozarē" piešķirta Jānim Krūmiņam un SIA "Aļģes-1" no Limbažu novada, bet balvu "Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā" saņēmusi Talsu novada iedzīvotāja Regīna Rūmniece.


Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) sacīja, ka šajā izaicinājumiem pārpildītajā laikā svarīgi neaizmirst pateikt paldies un uzslavēt tos, kuri ne vien strādājuši, spītējot krīzes apstākļiem, bet arī spējuši sasniegt ievērojamus panākumus. Suminot laureātus, mums ir tā iespēja izcelt labākos, pozitīvos piemērus, no kuriem var gan mācīties, gan aizgūt jaunas idejas.
"Katra veiksmīga darba pamatā ir cilvēks, kas spēj iedvesmot – ar neatlaidību, darba tikumu un sparu. Esmu gandarīts, ka Latvijas zivsaimniecības nozarē tādu cilvēku nav mazums," uzsvēra Gerhards.


Gada balvas zivsaimniecībā "Lielais loms 2021" laureāti paziņoti trešdien, 3.novembrī. Savukārt raidījumu par gada balvas laureātiem un viņu darbu ikviens interesents varēs noskatīties televīzijas kanālā "TV6" 11.decembrī pulksten 15.


Šogad "Lielais loms" notika septīto reizi. Visi "Lielā loma" nomināciju pretendenti tika vērtēti attālināti. Laureāti saņems balvu "Lielais loms 2021", Zemkopības ministrijas diplomu un naudas balvu.
Gada balva zivsaimniecībā "Lielais loms" ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Plašāka informācija par konkursu pieejama tīmekļvietnē "lielaisloms.lv".