Bijušais Liepājas galvenais arhitekts Indulis Kalns priecīgi ziņo: "Būvprojekta minimālais sastāvs ir apstiprināts!"

Runa ir par senās ostas noliktavas Zviedru ielā 2 atjaunošanu. Vaicāts, ko šajā gadījumā nozīmē "būvprojekta minimālais sastāvs", Indulis saka – to, ka šajā vietā šādi, kā piedāvā "MI Design", var būvēt.

Projekta vizualizācija rāda, ka senais spīķeris pārtaps par mūsdienīgu ēku, daudzfunkcionālu kompleksu, kas saskaņā ar pasūtītāja ieceri būs pieejams katram liepājniekam vai pilsētas viesim.

Spīķera ēku paredzēts pilnībā atjaunot. Pirmā stāva fasāde saglabās autentisko, sarkano ķieģeļu fasādi, savukārt otro stāvu iecerēts paplašināt ar modernu metāla apdari.


Projekta vizualizācija.


Būvprojekta autori ir nesen dibinātā Liepājas arhitektu biroja "MI Design" arhitekti Māris Malnačs un Rolands Živa, kā arī Indulis Kalns kā projekta vadītājs.

"Māris un Rolands ir jauni arhitekti, liepājnieki.


Rolands arhitektūru mācījies Anglijā, bet Māris – Dānijā," pastāsta Indulis Kalns.

Vai atjaunoto spīķera ēku redzēsim jau drīz, neņemas prognozēt ne Kalns, ne būvprojekta pasūtītājs un spīķera īpašnieks Aigars Laugalis (SIA "Ervils"). Vismaz pusgads vēl paiešot, kamēr projekts tiks izstrādāts pilnā apjomā un saskaņots visās instancēs.

Šobrīd Aigara Laugaļa iecere ir ēkā attīstīt veselības un fitnesa centru, kur viens no "enkura" nomniekiem būs pašam piederošais uzņēmums "RoyalFitness" – trenažieru un fitnesa zāle, kas iepriekš darbojās Stīnam Lorensam piederošajā viesnīcā "Fontaine Royal Hotel".

Portāls irliepaja.lv jau rakstīja par Aigara Laugaļa ieceri, kopā ar citiem Vecās ostmalas promenādes ēku īpašniekiem attīstīt tā saukto Spīķera kvartālu, kurā ietilptu ēka Zviedru ielā 2, Laugaļa īpašums Vecajā ostmalā 53 (restorāns "Spīķeris 53"), Stīnam Lorensam piederošā pēdējā ostas vēsturiskā koka noliktava, iespējams, arī Muitas māja.