Jaunā koncertzāle piedzīvojusi jau atklāšana koncertus un saņēmusi uzslavas gan par vizuālo izskatu, gan labo akustiku. Tomēr Liepājas lepnumam netrūkst arī kritikas, raksta laikrakts "Diena".

Arhitekte Zaiga Gaile norāda: "Man ir nesaprotami, kā tādu ēku var nodot ekspluatācijā, jo ir ļoti daudz pārkāpumu. Tas ir projektēšanas brāķis," otrdien teikts laikrakstā "Diena", raksta portāls db.lv.

Nopriecājusies par lielisko redzamību un dzirdamību partera 14. rindā, arhitekte Zaiga Gaile neslēpa iebildumus. "No ārpuses un pilsētas telpā celtne izskatās interesanti, vakarā it sevišķi – tiešām kā dzintars. Iekšā sagaidām tikpat skaidru formu kā ārpusē, taču tā ir tikai zālē. Pārējais ir sadrumstalots un nesaprotams. Nav plašuma, pārredzamības, telpas izmantotas ļoti neracionāli. Pirmkārt, ieeja nav atrodama – ir tikai šaurs stikla vējtveris, caur kuru uzskrien virsū stabam. Tad jāpagriežas uz stāvām trepēm. Nevar atrast garderobi. Ieeja zālē ir katastrofāla, kāpjot pa kāpnēm, slīpums ir tāds, ka var sasist galvu. Arī zālē var lauzt kaulus: ir šķirbas starp krēsliem un pakāpieniem, kuriem nav margu. Griestu augstums milzīgajā vestibilā ir zem 2,50 m, tas spiež uz leju, un visās malās ir pakāpieni. Izejot no zāles, atkal nonākam zem kāpnēm un sitam galvu. Turpat ir arī tualete ar stikla durvīm, pa kurām var redzēt, kā vīrieši čurā. Pasaulslavenais arhitekts Folkers Gīnke nav kontrolējis inženierkomunikācijas – zem griestiem un gar sienām ir milzīgas trubas, trakāk nekā padomjlaikos." Kā nopietnu problēmu Z. Gaile uzsvēra arī to, ka visas telpas dienas gaismā ir oranžas. "Ir pretruna: it kā redzam stikla cilindru, bet iekšā telpas ir bez gaismas. Daļa mūzikas skolas ielikta puspagrabā, stikla būrīšos, kur vajadzēja būt autostāvvietai. Ja taisa ambiciozu arhitektūru, ir rūpīgi jāstrādā ar komunikācijām, konstrukcijām un plānošanu. Manuprāt, tas nav noticis. Man ir nesaprotami, kā tādu ēku var nodot ekspluatācijā, jo ir ļoti daudz pārkāpumu. Tas ir projektēšanas brāķis. Bet akustika ir apsveicama, un zālē ir ļoti laba sajūta."

Plašāk lasāms rakstā "Dzintars ar lielisku skaņu" otrdienas, 10.novembra laikrakstā "Diena" (16.lpp)!