Uz piecu akadēmiskās mūzikas koncertu ciklu "Rudens noSkaņas Karostā" savā pirmajā sezonā aicina jaunā Karostas kamerzāle. Tā izveidota vienā no skaistākajām ēkām Karostā, Pulkveža Brieža ielā 1. Kamermūzikas koncerti notiks ik otro nedēļas nogali no 9. septembra līdz 4. novembrim, kur savas rudens skaņas un noskaņas mūzikā izdzīvos pieci izcili, bet ļoti atšķirīgi mūziķu ansambļi.

Karostas kamerzāle tās apmeklētājiem atklāšanas koncertā šīs vasaras sākumā atklāja savu cara laikā celtās agrākās virsnieku dzīvojamās mājas greznumu un skanīgo akustiku. Ēkas īpašniece, lietuviešu kordiriģente Rasa Gelgotiene tajā esošo zāli, zeltītiem eņģeļiem, ornamentiem un košām vitrāžām greznotu, atjaunojusi un iekārtojusi ar domu par nelielu koncertzāli. "Karostas kamerzāle ir jauna pērle Liepājas kultūrtelpā, kurai piemīt sava īpaša, vien Karostai raksturīga noskaņa," stāsta viena no koncertu rīkotājām, biedrības "Baringtons K2" projektu vadītāja Baiba Vigule.

Septembra koncertiem būs atvēlētas sestdienas. Ciklu 9. septembrī pulksten 15 atklās izcils flautas un klasiskās ģitāras duets – Reinis Lapa un Miks Akots. Viņu koncertprogramma balstās uz diviem kontinentiem – Eiropu un Dienvidameriku, divām dejām – valsi un tango, un diviem komponistiem – Enriki Granados un Astoru Pjacollu. Līdzās krāšņajām dejām atskanēs dažādu citu komponistu spilgtas ainiņas par Dienvidameriku vai Eiropu.

Otrajā koncertā 23. septembrī nedaudz agrāk, pulksten 13, pirmoreiz Liepājā koncertēs savu vārdu akadēmiskajā mūzikā jau pieteicis ansamblis "Trio Tresensus". Koklētāja Līga Griķe, saksofonists Aigars Raumanis un sitaminstrumentālists Uģis Upenieks klausītājiem sagatavojuši daudzveidīgu latviešu kamermūzikas programmu. Gundegas Šmites "Trīs variācijas par latviešu tautas dziesmām", Uģa Prauliņa miniatūra "Interlūdija" un Emīla Dārziņa "Melanholiskais valsis" koncertā izskanēs pašu mūziķu veidotos aranžējumos. Dzirdēsim arī jauno komponistu Renāta Cvečkovska un Kārļa Rēriha šim ansamblim radītu oriģinālmūziku.

Oktobra koncerti Karostas kamerzālē izskanēs svētdienās. 8. oktobrī pulksten 15 dzirdēsim neparastu stīgu duetu, kurā apvienojušās arfiste latviete Dārta Tisenkopfa-Muselli un altiste itāliete Džūlija Arnaboldi (Giulia Arnaboldi). Viņu programmā skanēs 20. gs. komponistu oriģināldarbi altam un arfai, kā arī 2021. gadā komponēts solo darbs altam aizvedīs laikmetīgās noskaņās.

22. oktobrī pulksten 15 koncertēs Latvijas un Lietuvas Nacionālo operu soliste soprāns Gunta Gelgote, Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra orķestra flautists Giedrjus Gelgots (Giedrius Gelgotas, Lietuva) un pianiste Aija Kuzmane. Mūziķi izvēlējušies tieši viņiem rakstītu latviešu komponistu Renātes Stivriņas, Lauras Dubinas un Georga Pelēča mūziku.

Sestdien, 4. novembrī pulksten 15, valsts svētku mēneša ieskaņā ciklu noslēgs Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra klarnešu kvartets "Quattro Differente", kas ir senākais orķestra ansamblis ar teju 25 gadu pieredzi, koncertējot Latvijā un ārvalstīs. Programmā dzirdēsim Baltijas valstu komponistu dažāda rakstura skaņdarbus.

Koncertus ar Liepājas kultūras pārvaldes, kā arī Nacionālo bruņoto spēku atbalstu rīko biedrība "Baringtons K2". Biļetes uz pirmajiem četriem koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" tīklā, savukārt pēdējais koncerts novembrī, kurā uzstāsies NBS Štāba orķestra klarnešu kvartets "Quattro Differente", ir bez ieejas maksas. Vairāk informāciju par koncertiem var iegūt ŠEIT.


Publicitātes attēls.