Distancēšanās no Ventspils mēra Aivara Lemberga Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) nāktu tikai par labu, sacīja uzņēmējs un Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis.

Tādējādi ZZS pierādītu, ka partija ir dzīvotspējīga arī bez viņa, - komentējot Saeimas ZZS frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa izteikumus, ka Ventspils mērs "distancējas no konkrētas darbības ZZS, jo viņam ir savas rūpes", sacīja Vilnītis, kurš ir arī Zatlera reformu partijas (ZRP) valdes loceklis.

Vilnītis norādīja, ka ieinteresētai pārtraukt sadarbību ar Lembergu ir jābūt pašai ZZS. "Partijai jāpierāda, ka tā ir dzīvotspējīga arī bez Lemberga ietekmes," uzskata Vilnītis, uzsverot, ka ZRP nav pret sadarbību ar ZZS, bet pret sadarbību ar oligarhiem.

Jautāts, vai ZRP pirms Saeimas vēlēšanām novilktās "sarkanās līnijas" sadarbībai ar ZZS nav palikušas blāvākas, Vilnītis atbildēja izvairīgi, norādot, ka to vislabāk varētu pateikt "partijas biedri, kuri strādā valdības koalīcijā". Viņš atkārtoja jau iepriekš sacīto, ka ZZS ir daudz profesionālu cilvēku, ar kuriem kopā strādāt nebūtu problēmu.

Runājot par marta beigās gaidāmo ZRP kopsapulci, Vilnītis atzina, ka tajā noteikti pieņems lēmumu par partijas nosaukuma maiņu. Partijas vadītāja Valda Zatlera nomaiņa iepriekš nav plānota un, kā uzskata Vilnītis, nenotiks. "Prognozēju, ka mazliet pamainīsies partijas valdes un ētikas komisijas sastāvs, bet tas, kas mani visvairāk interesē, ir partijas valdes locekļu atskaites par saviem labajiem un ne tik labajiem darbiem," sacīja Vilnītis, piebilstot, ka vēl nav īstas skaidrības par ZRP zīmola maiņu.

Kā zināms, ZZS ir mūsu pilsētā valdošās "Liepājas partijas" oficiāli sadarbības partneri.