"Vienotības" Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks saka: nodaļa gatava respēktēt kongresa un valdes lēmumus, lai arī tie nesaskan ar tās sākotnējām vēlmēm.

Partijas "Vienotība" ārkārtas kongress par šī politiskā spēka priekšsēdētāju ar nelielu balsu pārsvaru ievēlēja Andri Piebalgu. "Vienotības" Liepājas nodaļas izvirzītais kandidāts partijas līdera amatam bija Edvards Smiltēns.

Nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks, kurš gatavošanos kongresam un tā norisi sauc par "demokrātijas paraugstundu", atbildot uz portāla jautājumu, kā nodaļa reaģēja uz faktu, ka par "Vienotības" priekšsēdi netika ievēlēts liepājnieku virzītais kandidāts, bet valdē nav iekļuvis neviens liepājnieks, sacīja:

"Respektēsim vairākuma viedokli. Piebalga kungs tagad ir mūsu partijas priekšsēdētājs, tātad godāsim un cienīsim.  Un, ja viņam izdosies līdz decembrim pacelt partijas reitingu līdz divciparu skaitlim, kā viņš ir solījis, es tikai priecāšos."

Tas, ka Piebalgam ir cits skatījums, piemēram, uz Ilzes Viņķeles izslēgšanu no partijas, ko prasīja Liepājas nodaļa, arī nebūs šķērslis vienotībai, uzskata Robežnieks, jo nodaļa ņems vērā valdes lēmumu, kuram būs izšķirošais spēks.

"Galvenais ir nesašķelties, lai glābtu, saturētu, sapurinātu partiju".

Pēc Robežnieka sacītā, tas, ka valdē nav ievēlēts neviens Liepājas pārstāvis, protams, neiepriecina, taču tāpēc "mēs nerīkosimies bērnišķīgi, turpināsim aktīvi strādāt pie partijas definēto mērķu sasniegšanas, gatavosimies vēlēšanām".

Robežnieks atzina, ka "daudz ir strādāts, un ir noguruma sajūta", taču esot arī gandarījums, ka tieši Liepājas nodaļa bija "pārmaiņu aizsācēja", tā, kas, "12.martā noorganizējot reģionālo nodaļu sapulci, panāca, ka partijas kongress tiek sasaukts ātrāk, tiek identificētas problēmas un noskaidrots, kā jāsakārto partijas darbs".  

Šonedēļ jaunievēlētais partijas priekšsēdētājs aicināšot pie sevis visu reģionālo nodaļu vadītājus, tad arī pārrunāšot turpmāko darbību, sasniedzamos mērķus, gatavošanos pašvaldību vēlēšanām.

Tuvākajā laikā Liepājas nodaļa arī aicināšot partijas priekšsēdētāju uz Liepāju, lai pārrunātu, kā veidot konstruktīvu sadarbību ar jaunievēlēto valdi, lai iepazīstinātu ar nodaļas biedriem.

No 15 partijas valdes locekļiem pieci ir jauni, pārējie, ieskaitot jauno priekšsēdētāju, ir tie paši, kas valdē darbojās līdz šim. Robežnieks uzskata, lai gan valdes nomaiņas īpatsvars er mazāks, nekā iepriekš cerēts,"taču arī šīs ir pietakamas pārmaiņas, lai partijas spicei būtu "cits skatījums" un "vadības stils".