Latvijas Reģionu apvienība (LRA) nosaukusi gaidāmo 13.Saeimas vēlēšanu apgabalu līderus. Kurzemē ar otro numuru varētu startēt Liepājas vicemērs Ģirts Kronbergs.

Biedrības "Liepājnieki" vadītājs Jānis Vilnītis to nenoliedza, gan sakot, ka oficiāli ar sarakstu iepazīstinās jūlija beigās vai augusta sākumā ieplānotajā preses konferencē.

Pats Ģirts Kronbergs portālam irliepaja.lv sacīja, ka "par visiem simts procentiem vēl neesmu izlēmis", taču apzinoties, ka LRA ir jāstiprina sava kapacitāte centrālās varas struktūrās, un, "ja kolēģi redz, ka varu tam kvalificēties, tas man ir ļoti svarīgi".

"Manas prioritātes ir mana pilsēta un mana ģimene, un, ja ģimene mani atbalsta un ja varu kaut ko darīt savas pilsētas labā, tad tas ir jādara."

Kurzemes sarakstā līdere būs LRA valdes priekšsēdētāja un Saeimas frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga, Kronbergam varētu būt otrais numurs, bet trešais – Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietniekam Mārim Dadzim. Liepāju LRA sarakstā pārstāvēs arī biedrības "Liepājnieki" kandidāti uzņēmēji Modris Šveiduks un Guntis Čukurs, kā arī biedrības "Sabiedrība citai politikai" pārstāvis Renārs Latvens, "UPB" apsardzes departamenta vadītājs.

Kā Vidzemes apgabala līderis nominēts LRA valdes loceklis un premjera amata kandidāts Edvards Smiltēns, saraksta augšgalā būs arī pašreizējais Saeimas deputāts, diriģents Arvīds Platpers un deputāts, basketbola treneris Varis Krūmiņš.
Rīgas apgabalā līderos izvirzīta juriste Ieva Brante, bet otrais un trešais starta numurs attiecīgi piešķirts ģimenes ārstu asociācijas vadītājai Sarmītei Veidei un Saeimas deputātam Mārtiņam Šicam. Ceturtais numurs būs bijušajam Rīgas domes deputātam Valdim Gavaram, piektais – uzņēmējam Andrejam Ņilovam, sestais numurs piešķirts labdarības organizācijas "Palīdzēsim viens otram" dibinātājam un vadītājam Edijam Piparam, bet septītais – Banku augstskolas pasniedzējam Jānim Grasim.

Latgales saraksta līderis būs Saeimas deputāts Juris Viļums. Viņam sarakstā sekos Preiļu novada domes deputāts Juris Vucāns un pašreizējā Saeimas deputāte Silvija Šimfa. Latgales sarakstā startēs arī Rēzeknes domes deputāts un mūziķis Guntis Rasims.

Zemgales līdere būs pašreizējā Saeimas deputāte Inga Bite. Otrais numurs piešķirts Vecumnieku novada domes vadītājam un deputātam Rihardam Melgailim, bet trešais – uzņēmējam, Jēkabpils domes deputātam Mārtiņam Svilim.

Kā četras galvenās partijas programmas prioritātes LRA izvirzījusi vienādas attīstības iespējas visiem Latvijas reģioniem, gudru un efektīvu valsts pārvaldi, kur katrs uzņemas atbildu par padarīto, iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšanu, kā arī stipru un drošu Latviju, kas paredz valsts ārējās robežas drošības garantēšanu ar ES un NATO atbalstu.

LRA veido trīs partiju apvienība – "Reģionālā alianse", "Vidzemes partija" un "Ogres novadam", bet tās vēlēšanu sarakstu palīdz veidot arī biedrības "Liepājnieki" un "Sabiedrība citai politikai".